Dom, który zrealizowany został w tym roku przez Przemysława Olczyka ze studia Mobius Architekci, zorientowany jest do wewnątrz – jakby skąpany w naturalnym środowisku. Wielkość działki wynosi 2500 m2. Sam budynek ma powierzchnię użytkową 420 m2. Jego konstrukcja jest żelbetowa, fragmenty elewacji wykończono panelami drewnianymi Okume z Afryki Zachodniej.
Forma powstała na rzucie owalu przypominającym pień z wyciosanymi otworami. Tworzą one kieszenie pomieszczeń i kameralnych otwarć, dzięki którym użytkownicy mogą czuć się swobodnie i intymnie.
Wnętrza w harmonii z naturą
Wnętrza domu są pełne światła dziennego, naturalnych materiałów i dużych przeszkleń. Elementem wpływającym na klimat domu jest wstęga schodów, które same w sobie mają podkreślać jego artystyczny charakter.
Przeczytaj też:
Półprywatne atrium to przestrzeń harmonijnie korespondująca z formą budynku. Wycięte w olbrzymim pniu wnęki pozwoliły na czytelne strefowanie poszczególnych funkcji takich jak SPA, zapewniając prywatność tarasów oraz kontakt z otaczającą przyrodą.

i
Piaszczysty krajobraz z wysokimi trawami i sosnami porastającymi okolice tworzy tło do wnętrz, a sąsiedztwo puszczy sprawia, że Circle Wood zmienia się wraz z pogodą, porą dnia i roku.
Dom charakteryzuje powściągliwość detalu, co podkreśla jego prostotę i elegancję. Jedyny, mocny element w aranżacji wnętrza stanowi rzeźbiarska wstęga schodów.