Circle Wood House. Dom wśród drzew

2019-07-25 9:45 oprac. Julia Wiśniewska
Circle wood
Autor: Mobius Architekci

Architekt zainspirował się lasem i jego tajemnicami – na tej podstawie powstał projekt domu w sąsiedztwie Puszczy Kampinoskiej. Zauroczył wszystkich: inwestorów, jak i miłośników sztuki ze względu na elementy nawiązujące do przestrzeni muzealnych.

Dom, który zrealizowany został w tym roku przez Przemysława Olczyka ze studia Mobius Architekci, zorientowany jest do wewnątrz –  jakby skąpany w naturalnym środowisku. Wielkość działki wynosi 2500 m2. Sam budynek ma powierzchnię użytkową 420 m2. Jego konstrukcja jest żelbetowa, fragmenty elewacji wykończono panelami drewnianymi Okume z Afryki Zachodniej.

Forma powstała na rzucie owalu przypominającym pień z wyciosanymi otworami. Tworzą one kieszenie pomieszczeń i kameralnych otwarć, dzięki którym użytkownicy mogą czuć się swobodnie i intymnie.

Wnętrza w harmonii z naturą

Wnętrza domu są pełne światła dziennego, naturalnych materiałów i dużych przeszkleń. Elementem wpływającym na klimat domu jest wstęga schodów, które same w sobie mają podkreślać jego artystyczny charakter.

Przeczytaj też:

Półprywatne atrium to przestrzeń harmonijnie korespondująca z formą budynku. Wycięte w olbrzymim pniu wnęki pozwoliły na czytelne strefowanie poszczególnych funkcji takich jak SPA, zapewniając prywatność tarasów oraz kontakt z otaczającą przyrodą.

Półprywatne atrium
Autor: Mobius Architekci Wycięte w olbrzymim pniu wnęki pozwoliły na czytelne strefowanie poszczególnych funkcji takich jak SPA

Piaszczysty krajobraz z wysokimi trawami i sosnami porastającymi okolice tworzy tło do wnętrz, a sąsiedztwo puszczy sprawia, że Circle Wood zmienia się wraz z pogodą, porą dnia i roku.

Dom charakteryzuje powściągliwość detalu, co podkreśla jego prostotę i elegancję. Jedyny, mocny element w aranżacji wnętrza stanowi rzeźbiarska wstęga schodów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE