Wiosenna aranżacja balkonu: jakie rośliny nadają się na balkon w marcu

2013-12-16 13:23 Katarzyna Józefowicz
pierwiosnki
Autor: photos.com Do wiosennej aranżacji balkonu znakomicie nadają się pierwiosnki

Już w marcu można udekorować balkon kwiatami, trzeba tylko wybrać odpowiednie gatunki. Podpowiadamy jakie kwiaty zdobią balkon w marcu. Wiosenna aranżacja balkonu kwiatami.

Kiedy zima zbliża się ku końcowi, wszyscy z niecierpliwością wyczekują ciepłej wiosny. Wprawdzie zimowe niespodzianki, w postaci przymrozków i nagłych zmian temperatury, zwykle towarzyszą nam aż do maja, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by na nasze balkony wprowadzić wiosnę już w marcu. Posadźmy w skrzynkach balkonowych rośliny, którym niskie temperatury odpowiadają bardziej niż letnie upały. Wiosenna aranżacja balkonu.

Wiosenne aranżacja balkonu: jakie rośliny nadają się na balkon w marcu

Wśród kwiatów, które doskonale nadają się do wiosennej aranżacji balkonu pierwsze miejsce zajmują pierwiosnki. Niektóre z nich znacznie lepiej czują się na dworze niż w mieszkaniu, dlatego tym bardziej warto się nimi zainteresować. Na uwagę zasługuje przede wszystkim pierwiosnek bezłodygowy, wiosną dostępny w dużej liczbie barwnych odmian, a także pierwiosnek ząbkowany, pierwiosnek wyniosły i pierwiosnek różowy. Na balkon nie nadaje się natomiast pierwiosnek kubkowaty, gdyż akurat ten gatunek nie lubi niskiej temperatury i od chłodnego balkonu zdecydowanie bardziej woli przytulne mieszkanie.
W marcu na balkonach wspaniale zaprezentują się również piękne kwiaty jaskrów azjatyckich, które – podobnie jak pierwiosnki – lepiej czują się na tarasie niż w przegrzanym mieszkaniu.
Wczesną wiosną do skrzynek balkonowym możemy też wysadzić bratki, których wybór w tym okresie jest naprawdę imponujący. W wiosennej aranżacji balkonu nie może zabraknąć wczesnych roślin cebulowych, gdyż z krokusów i narcyzów udaje się wyczarować naprawdę piękne kompozycje. Dekorując balkon wczesną wiosną warto wziąć także pod uwagę rośliny nieco mniej popularne, jak np. urocze ciemierniki czy barwne wrzośce. Wprawdzie nie są one typowymi symbolami wiosny, ale ich delikatna uroda i dekoracyjne barwy z pewnością zasługują na nasze zainteresowanie.

pierwiosnki
Autor: photos.com Do wiosennej aranżacji balkonu znakomicie nadają się pierwiosnki
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE