Marzec na balkonie i tarasie. Bratki sadzimy już w marcu!

2021-03-02 8:21 Opracowanie: redakcja serwisu
Bratki na balkonie
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia (www.flowercouncil.co.uk) Bratki to jedne z tych kwitnących roślin, które mogą zdobić balkon czy taras już w marcu!

Wiosna na balkonie może być kolorowa. W marcu, choć czasem jest jeszcze zimno, można już sadzić kwiaty na balkonie i tarasie. Z kwiatów balkonowych do sadzenia na balkonach i tarasach w marcu znakomicie nadają się bratki.

W marcu jak w garncu – głosi przysłowie. Czasem pogoda jest wiosenna, a czasem wygląda na to, że zima nie odpuszcza. Jednak już w marcu można ozdobić balkony i tarasy kwiatami balkonowymi. Nasz balkon czy taras od razu nabierze wiosennego charakteru. Do sadzenia na balkonach i tarasach już w marcu znakomicie nadają się bratki. Oferta bratków w sprzedaży w tym okresie jest już duża. Można wybierać spośród wielu odmian bratków różniących się nie tylko kolorem kwiatów, ale także ich wielkością.

Wiosenne kwiaty – bratki

>>Przeczytaj też: Kwiaty cebulowe w doniczkach – wiosenne dekoracje domu, balkonu i tarasu >>>

Bratki: kwiaty balkonowe na wiosnę

Bratki są odporne na niską temperaturę i przymrozki, dlatego można je sadzić na balkonach i tarasach bardzo wcześnie. Nowe odmiany bratków kwitną długo, a systematycznie podlewane i nawożone przez cały czas tworzą dużo kwiatów zdobiąc balkony i tarasy.

Bratki można sadzić w skrzynkach balkonowych zawieszanych na balustradach, ale także w różnego rodzaju pojemnikach. Bratki doskonale prezentują się w pojemnikach z naturalnych materiałów: wikliny, drewna czy nawet gałęzi. Równie dobrze wyglądają bratki posadzone w metalowych donicach czy ceramicznych misach. Z pewnością każdy znajdzie odpowiednie pojemniki oraz kolory bratków pasujące do jego balkonu czy tarasu.

Sadźmy więc bratki na wiosnę!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE