Kompozycja z hortensją w skrzynce balkonowej

2013-05-20 16:56

Skrzynki balkonowe wypełnione kwiatami to wizytówka domu, ale też pierwszy plan widoku z okna. Zobacz pomysł na kwiaty balkonowe: kompozycja skrzynki balkonowej z hortensją.

Kwiaty balkonowe do skrzynki: pomysł na kompozycję z hortensją. Bujne kaskady popularnych kwiatów balkonowych, tj. surfinie bądź pelargonie zwisające z okien rzeczywiście robią wrażenie, ale zdążyły się już opatrzyć. Może warto więc stworzyć oryginalną, własną kompozycję do skrzynki balkonowej? Proponujemy zestaw nietradycyjny, a nawet zaskakujący: hortensje i wrzośce - jako pomysł na kwiaty balkonowe. Robiąc kompozycje do skrzynek balknowych namawiamy do eksperymentowania. Ważne jedynie, aby zestawione rośliny balkonowe wymagały tego samego rodzaju gleby i podobnych warunków nasłonecznienia. Wybór estetyki zależy jedynie od wyobraźni.

Kwiaty balkonowe: kompozycja z hortensją

Nasz zestaw kwiatów balkonowych do skrzynki wymaga podłoża lekko kwaśnego. Żeby nie wpływać na odczyn gleby, zastosowano więc drenaż bazaltowy, obojętny odczynowo. Spód donicy (skrzynki balkonowej) wysypaliśmy trzycentymetrową warstwą bazaltu i pokryliśmy ją cienka warstwą ziemi. Jako pierwsze sadzimy jałowce o powolnym wzroście, umieszczając je skrajnie po bokach skrzynki i jeden w środku.

Obok jałowców sadzimy dwie hortensje. Dla uzyskania odpowiedniej kompozycji balkonowej powinny znaleźć się nieco wyżej niż jałowce. Pomiędzy hortensjami i jałowcami sadzimy wrzośce. Przestrzenie między bryłami korzeniowymi uzupełniamy do brzegu donicy ziemią. Glebę lekko ugniatamy.

Przygotowując kompozycję w skrzynce balkonowej pamiętajmy, że:

  • W skrzynkach balkonowych z plastiku ziemia nie przesusza się tak intensywnie jak w ceramicznych. Również nie utlenia się i nie rozsypuje.
  • Kompozycje roślin balkonowych budujmy z roślin o różnorodnych barwach i odcieniach liści oraz kwiatów o niejednolitej wysokości.
  • Pamiętajmy o podlewaniu, nawożeniu, wymaganiach glebowych i stanowiskowych wybranych przez nas roślin balkonowych.
Balkon - najlepszy salon pod słońcem
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE