Rośliny doniczkowe do sypialni: oczyszczające i nawilżające powietrze

2017-06-27 11:43

Jest wiele roślin doniczkowych, które znakomicie nadają się do sypialni. Rośliny te oczyszczają i nawilżają powietrze w sypialni. Jakie rośliny doniczkowe są polecane do sypialni?

W mieszkaniach rośliny doniczkowe najczęściej traktujemy jako ozdobę reprezentacyjnych pomieszczeń, zapominając o tym, że mogą być one również cennym, naturalnym filtrem powietrza. Wiele gatunków roślin doniczkowych potrafi znakomicie oczyszczać powietrze z toksyn, wzbogacając je dodatkowo w tlen i nawilżając (parowanie wody z liści), tworząc w otoczeniu przyjazny mikroklimat. Z tego względu rośliny powinny znaleźć się każdym pomieszczeniu, w którym często przebywamy. Takim szczególnym miejscem, gdzie z pewnością nie powinno ich zabraknąć jest sypialnia. Podczas snu, nasz organizm regeneruje się i odpoczywa, dlatego zdrowe, czyste i odpowiednio nawilżone powietrze jest wtedy szczególnie ważne. Postaw rośliny doniczkowe w sypialni!

Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni. 3 gatunki oczyszczające powietrze w sypialni

Polecane rośliny doniczkowe do sypialni

Najlepsze rośliny doniczkowe oczyszczające i nawilżające powietrze w sypialni to takie, które potrafią neutralizować groźne toksyny, a podczas transpiracji oddają do otoczenia sporo wody.Jednym z takich gatunków jest skrzydłokwiat, który nie tylko posiada zdolność usuwania z powietrza groźnych toksyn (np. benzenu, formaldehydu, acetonu i trójchloroetylenu), ale też za pomocą dużych liści znakomicie podnosi wilgotność powietrza. A do tego pięknie kwitnie.

Kolejną cenną rośliną do sypialni może być palma koralowa (chamedora), która nie tylko oczyści powietrze z substancji szkodliwych (np. formaldehydu), ale też będzie bardzo atrakcyjną i egzotyczną dekoracją sypialni.

W skutecznym oczyszczaniu i nawilżaniu powietrza mogą pomóc również figowce (np. figowiec benjamina), draceny, szeflery, paprocie (szczególnie nefrolepis wysoki), gerbery oraz bluszcze pospolite.

Powietrze w sypialni znakomicie też oczyszczają i nawilżają duże liście difenbachii. Należy jednak pamiętać, że to roślina posiadająca w swoich tkankach toksyny, dlatego należy obchodzić się z nią ostrożnie.Wysoki wskaźnik transpiracji i dużą zdolność oczyszczania powietrza z toksyn posiada też zielistka, której dodatkową zaletą są małe wymagania i łatwość uprawy. Powietrze znakomicie nawilżą także duże liście anturium, chociaż ich zdolność do oczyszczania powietrza z toksyn jest nieco mniejsza, niż u poprzednich gatunków. Podobne cechy posiadają też cissusy, maranty, syngonium i filodendrony.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE