Podlewanie kwiatów doniczkowych: jaką wodą podlewać rośliny doniczkowe

2015-11-02 12:05 Opracowanie: redakcja serwisu
podlewanie-roslin-doniczkowych
Autor: photos.com Czy podlewanie roślin doniczkowych zimą należy ograniczyć?

Kwiaty doniczkowe, które zdobią nasze wnętrza, należy systematycznie podlewać. Podpowiadamy jaką wodą najlepiej podlewać rośliny doniczkowe w mieszkaniach.

Pokojowe rośliny doniczkowe do wzrostu potrzebują wody, dlatego należy je regularnie podlewać. Ilość dostarczanej roślinie wody i częstotliwość podlewania zależą od gatunku rośliny, okresu oraz warunków wzrostu. Nie bez znaczenia jest także jakość wody uzywanej do podlewania.

Jaką wodą podlewać kwiaty doniczkowe

Najczęściej do podlewania pokojowych roślin doniczkowych wykorzystujemy wodę z kranu. Wodę wodociągową można z powodzeniem używać do nawadniania kwiatów doniczkowych – nie powinna ona zaszkodzić większości gatunków roślin. Jeśli jednak woda z kranu jest twarda (czyli zawiera sole magnezu i wapnia), to nie powinno się nią podlewać roślin, które wymagają podłoża o bardzo kwaśnym pH. Takie rośliny nawadnia się wodą przegotowaną (i oczywiście ostudzoną).
Do podlewania kwiatów doniczkowych należy używać wyłącznie wody odstanej (przynajmniej kilka godzin), z której ulotnił się już chlor. Dodatkowo temperatura wody odstanej jest wyższa niż tej, która bezpośrednio została pobrana z wodociągu.
Najlepsza do podlewania jest woda przefiltrowana – nie każdy jednak ma w domu zamontowany filtr. Kwiaty doniczkowe (szczególnie storczyki) można tez podlewać woda destylowaną (ale tą trzeba kupić). Jeśli jest to możliwe, do podlewanie warto wykorzystać deszczówkę.
Nie należy podlewać kwiatów doniczkowych wodą chemicznie zmiękczaną.

podlewanie-roslin-doniczkowych
Autor: photos.com Czy podlewanie roślin doniczkowych zimą należy ograniczyć?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Hipotecznik
|

Tak samo podlewam ja moje rośliny doniczkowe :)