Szkodniki na liściach monstery [Porada eksperta]

2019-09-16 13:18
monstera
Autor: Konrad Kalbarczyk Monstera dziurawa

Moja monstera rosła wyjątkowo ładnie, ale nagle na jej liściach pojawiły się jakieś szkodniki (niestety, nie mogę znaleźć w internecie, co to jest).

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Ns monsterze mogły pojawić się przędziorki, który lubią suche powietrze i słoneczną pogodę. Aby ograniczyć występowanie tych szkodników, ale także innych (także "mszycopodobnych") można przemywać dolną (ale także górną) stronę liścia gąbka lub miękką szmatką nasączoną wodą z rozpuszczonym w niej płynem do naczyń. Wskazane są też opryski rośliny preparatami naturalnymi, np. wyciągiem z czosnku (zalewamy drobno pokrojone ząbki czosnku - około 25 g - 1 litrem zimnej wody, po około 12 godzinach przecedzamy roztwór i rozpylamy go na roślinę). Można wykorzystać również gotowe preparaty do opryskiwania, np. Agricolle Spray 750 ml lub środek Envidor 240 SC lub Polysect.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE