Surfinie - żółkną liście [Porada eksperta]

2016-07-06 12:07

Co roku na balkonie w korytkach uprawiam surfinie. Zawsze pięknie kwitną, ale w tym roku mam z nimi problem: niby rosną, kwitną, ale liście im żółkną. Nie wszystkie, ale bardzo mnie to niepokoi. Nie wiem co robię źle. Balkon jest od strony południowo-zachodniej, czyli jest słoneczny. Nawóz stosuję ten sam od lat, czyli specjalny do surfinii i do kwiatów balkonowych. Proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że na liściach nie ma żadnego nalotu i nie zauważyłam również innych szkodników.

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Często żółknięcie roślin balkonowych, w tym także surfinii, spowodowane jest nadmiarem wilgoci w doniczkach (najlepiej, aby doniczki miały odpływ - otwory w dnie lub warstwę drenażu. Mogło się także zdarzyć, że wkradła się jakaś choroba grzybowa, np. szara pleśń i wtedy warto byłoby opryskać roślinę odpowiednim środkiem. Polecam naturalny środek Agricolle Spray do zwalczania szarej pleśni i mączniaka.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.