Sundavilla - uschły kwiaty [Porada eksperta]

2013-01-10 12:50

Dostałam w prezencie kwitnącą Sundaville. Niestety nie wystawiłam jej od razu na słoneczne miejsce i konsekwencje tego (chyba) są takie, że wszystkie kwiaty, nawet te w pąkach, uschły. Kwiat stoi teraz na parapecie w słońcu. Czy można zrobić coś, aby znów zakwitła? Liście są zielone. Co ile dni ją podlewać? Czy mam usunąć zaschłe części, bo mocno się trzymają?

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Najlepiej będzie oberwać uschnięte części (przyciąć), bo to pozwoli odblokować niżej położone pąki śpiące. Sundavilli nie należy podlewać rutynowo (np. raz dziennie), ale trzeba kierować się wilgotnością podłoża. Ziemia w donicy powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra. Podlewać najlepiej wtedy, gdy jej powierzchnia wydaje się być sucha

Inne porady tego eksperta