Storczyk Cybidium [Porada eksperta]

2013-01-10 12:54

W piątek zakupiłam storczyka Cymbidium. Niestety zauważyłam dzisiaj, że kwiaty zaczynają powoli usychać. Gdy kupowałam roślinę była w bardzo dobrej formie. Storczyk stoi na oknie północnym, w moim domu temperatura powietrza wynosi ok 23 stopni. Czy to może być powód usychania kwiatów?

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Kwitnące Cymbidium powinno mieć teraz bardzo jasno, czyli północne okno jest nieodpowiednie. Roślina powinna mieć też dość chłodno, a to oznacza temperaturę najwyżej 15°C. Czyli Pani diagnoza dotycząca usychania kwiatów jest prawidłowa. Ale też mogły zostać zmrożone chłodnym powietrzem przy transporcie. Proszę tylko nie podlewać nadmiernie, aby korzenie nie zgniły, bo wtedy kwiaty też szybko usychają.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.