Schną pędy storczyka [Porada eksperta]

2013-01-10 13:13

Witam, Nie wiem co się dzieje z moimi storczykami. W zeszłym roku pięknie kwitły, teraz wypuściły z łodyżki "odnóża", pojawiły się pąki, które zaczęły rosnąć, ale nie wiem czemu uschły. Teraz przy dwóch storczykach usechł jeden z dwóch pędów. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Witam. Mało precyzyjnie to opisane. Czy pąki pojawiły się na keiki (to te "odnóżki), czy na pędach kwiatowych? Usychanie pąków o tej porze roku zdarza się bardzo często. Przyczyn może być wiele: za suche powietrze wokół rośliny (a kaloryfery grzeją), zawianie zimnym powietrzem przy wietrzeniu, za mało wody przy podlewaniu, przestawianie rośliny, za mało światła, bo dzień krótki. Stare pędy kwiatowe, gdy już kwiaty przekwitną, czasem długo pozostają zielone, a czasem zasychają i jest to zupełnie normalne zjawisko. Taki uschnięty pęd kwiatowy można wyciąć, lub wyłamać. Więcej podstawowych wiadomości o uprawie Phalaenopsis znajduje się tu: http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.