Jaki nawóz wybrać? [Porada eksperta]

2013-01-10 12:47

Witam serdecznie! W tym roku urządziłam swój ogród. Posadziłam sosny, cis, świerki, cyprysiki, ogniki, ostrokrzewy, bukszpan, drzewa i krzewy ozdobne liściaste... Wiem, jaki wybrac nawóz do różaneczników, ale jaki do całej reszty? Nawet Florovitu jest kilka rodzajów... Proszę mi doradzić, czy Florovit eco, czy uniwersalny, czy tylko do iglaków?

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Do roślin iglastych najlepiej zastosować specjalistyczny nawóz, np. Florowit do iglaków (lub nawóz do iglaków innej firmy). Florovit eco ma na opakowaniu podaną informację, że przeznaczony jest dla roślin kwitnących, warzyw i drzew owocowych, ale można też używać go do zasilania drzew i krzewów ozdobnych. Przewaga tego nawozu nad Florovitem uniwersalnym jest taka, że zawiera nie tylko makro- i mikroelementy, niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, ale też naturalne substancje organiczne poprawiające strukturę i żyzność gleby (jest tez Florovit eco do iglaków).

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.