Jak siać nasiona strelicji? [Porada eksperta]

2017-03-08 13:59

Posiałem kiedyś trzy nasiona strelicji i nic mi nie wyrosło. Mam następne nasiona i nie chciałbym ich stracić. Jak mam postępować, żeby wyrósł z nich ten piękny kwiat? Co zrobić z grzebieniem na nasionku? Pozdrawiam, Piotr

Anna Skórkowska
Radzi: Anna Skórkowska

Architekt krajobrazu ze specjalizacją "zieleń zabytkowa". Pisała i redagowała teksty o zakładaniu, urządzaniu i pielęgnacji ogrodów. Fascynowało ją tradycyjne ogrodnictwo i rolnictwo, bo zapomniane dziś metody uprawy roślin - nawet w naszym "zchemizowanym" trującym świecie - pozwalają nieco lepiej żyć.

Najlepszy termin siewu nasion strelicji to okres od lutego do października. Należy rozpocząć od namoczenia nasion w ciepłej wodzie przez 2-3 doby (woda cały czas powinna być ciepła, można więc ustawić pojemniczek na podgrzewaczu do herbaty lub na kaloryferze). Wodę należy zmieniać co 12 godzin. Po wysianiu trzeba zapewnić wysoką temperaturę podłoża (ok. 25 st. C) – należy więc doniczki umieścić na macie grzejnej lub innym urządzeniu podgrzewającym.
Rośliny uzyskane z nasion kwitną dopiero po 6 latach lub później (najwcześniej te ze świeżych nasion). Najlepiej więc rozmnażać strelicje przez podział dorodnych karp korzeniowych. „Grzebieniem” na nasionku nie należy się przejmować.

>>Przeczytaj też: Rośliny doniczkowe: różne sposoby rozmnażania

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.