Jak pielęgnować młody trawnik? [Porada eksperta]

2015-03-30 13:12

Jesienią posiałam trawę. Teraz - po zimie - nie wygląda najlepiej. Nie wiem, jak teraz pielęgnować tak młody trawnik? Proszę o jakieś sugestie i porady.

pielegnacja trawnika
Autor: Archiwum serwisu Pielęgnacja trawnika
Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Po zimie należy dokładnie wygrabić z trawinka tzw. filc, czyli stare, często uschnięte źdźbła traw. Można użyć do tego ostrych grabi lub specjalnego urządzenia o nazwie wertykulator. Wiosną dobrze jest też napowietrzyć trawnik, czyli wykonać tzw. aerację. Małe trawniki wystarczy ponakłuwać, np. widłami. Na większych powierzchniach można użyć aeratorów. Następnie, dla poprawienia krzewienia traw, można rozsypać piasek w miejsca, gdzie nakłuwaliśmy darń. Na końcu, wygrabiony i napowietrzony trawnik zasilamy nawozem, podlewamy i czekamy, aż zacznie się zagęszczać i nabierać soczystego zielonego koloru.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.