Jak pielęgnować hortensje po zimie [Porada eksperta]

2015-03-30 16:46

Moje hortensje, posadzone w dużych donicach, przezimowały w nieogrzewanym garażu bez okna. Teraz zauważyłam, że ruszyła wegetacja, a temperatura w pomieszczeniu wynosi tylko 5 st.C. W ciągu dnia otwieram drzwi garażowe, aby zapewnić dostęp światła. Czy w takich warunkach uprawa tych kwiatów ma powodzenie? Nie mam pomieszczenia dla nich o wyższej temperaturze.

Michał Mazik
Radzi: Michał Mazik

Specjalista w zakresie uprawy roślin zielarskich oraz warzyw. W trakcie kariery zawodowej zajmował się: zakładaniem ogrodów (Polska), produkcją roślin ozdobnych i poradnictwem w centrach ogrodniczych (USA), pracą w sadach sadach (Anglia, Włochy). Autor kilku książek ogrodniczych. Ogrodnik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Hortensje są wrażliwe na przymrozki. Jeśli temperatura nie spada poniżej 0 st.C, rośliny przetrwają warunki. W niskiej temperaturze po prostu wolniej rozwijają się lub ich wzrost jest zahamowany. W cieplejsze dni można wynosić je na zewnątrz. Wkrótce będzie można przenieść je na zewnątrz już na stałe. Reszta – pielęgnacja i cięcie – zależy już od konkretnego gatunku.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.