Jajeczka w podłożu storczyka [Porada eksperta]

2013-01-10 12:49

Mam problem. W podłożu mojego storczyka zauważyłam kremowe jajka wielkości ziarenka maku. Są w małych grupach w okolicach korzeni. Oprócz tego zauważyłam małego pająka koloru brązowego i pajęczynę na wierzchu kory. Proszę o poradę.

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Te białe kuleczki to prawdopodobnie zarodniki jakiegoś grzyba, ale nie są szkodliwe. Brązowy pajączek i pajęczyna świadczą o zbyt niskiej wilgotności. To może być przędziorek. Przędziorek dobrze widoczny jest dopiero przy użyciu lupy. Jeżeli to większy okaz to nie powinien być szkodliwy. Na przędziorka potrzeby byłby oprysk Magusem, który niszczy wszystkie jego stadia rozwojowe. Oprysk należy powtórzyć po 7-10 dniach. Proszę także zwiększyć wilgotność otoczenia rośliny.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.