Huba na śliwie - jak się jej pozbyć? [Porada eksperta]

2021-07-16 13:50

Mam w ogrodzie działkowym niskopienną śliwę - nie pamiętam nazwy odmiany - owoce ma dużo większe od śliwy Stanley czy odmiany Łowicka. Owoc jest naprawdę olbrzymi, niesamowicie soczysty, z odchodzącą pestką. Śliwę atakuje huba (taka jak na martwych brzozach). Jak można uratować drzewo, które ma około 8 lat? Wyrastającą hubę dość głęboko wycinam, po czym smaruję Funabenem z dodatkiem sylitu lub miedzianu. Huba wyrasta tuż obok lub w innym miejscu.

Huba
Autor: GettyImages Huba na pniu brzozy
Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Tzw. huby są owocnikami grzybów wnikających do drewna pędów powodując jego murszenie. Pojawienie się takich symptomów świadczy o znacznym rozkładzie drewna zaatakowanych drzew. Wszystko, co można robić w tym przypadku już Pan zrobił.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.