Floksy porażone mączniakiem i plamistością [Porada eksperta]

2018-11-29 13:15

Dzień dobry! Mam kilka ulubionych floksów, które przez zaniedbanie zostały totalnie porażone mączniakiem i plamistością (tak mi się wydaje). Ponieważ i tak wymagały zmiany stanowiska, wykopałam wszystkie, poobcinałam łodygi, zostawiając 10 cm nad korzeniem i teraz mam zamiar je posadzić na nowe miejsce. Pytanie: co mam zrobić przed posadzeniem, żeby pozbyć się tych chorób? Czy czekać dopiero, aż floksy wyrosną w następnym sezonie i dopiero interweniować? Z góry dziękuję za pomoc!!!

Maciej Aleksandrowicz
Radzi: Maciej Aleksandrowicz

Specjalista w zakresie kształtowania terenów zieleni, autor porad oraz artykułów o tematyce ogrodowej. Doświadczenie zdobywał we współpracy z architektami, w szkółce roślin ozdobnych oraz w firmach i centrach ogrodniczych. W pracy zawodowej kieruje się zasadą, że miasto idealne to rozsądne połączenie architektury i zieleni.

Na floksach można jeszcze w tym sezonie wykonać jeden-dwa opryski przeciwko mączniakowi, ale najlepiej zapobiegać rozwojowi tej choroby wiosną (w czerwcu). Pryskamy wtedy rośliny 2-3 krotnie środkiem Amistar, Score, Nimrod lub Discus.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.