Czy rącznik pomaga w walce z nornicami? [Porada eksperta]

2014-07-15 11:47

Czy to prawda ze rącznik pomaga w walce z nornicami? Już nie daję rady walczyć z tymi gryzoniami. Gdzie można dostać nasiona lub rośliny rącznika? Pozdrawiam

Michał Mazik
Radzi: Michał Mazik

Specjalista w zakresie uprawy roślin zielarskich oraz warzyw. W trakcie kariery zawodowej zajmował się: zakładaniem ogrodów (Polska), produkcją roślin ozdobnych i poradnictwem w centrach ogrodniczych (USA), pracą w sadach sadach (Anglia, Włochy). Autor kilku książek ogrodniczych. Ogrodnik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Rącznik można siać w różnych miejscach ogrodu, jednak ze względu na intensywny wzrost najlepiej wygląda przy ogrodzeniach lub murkach. Z założenia odstrasza zarówno krety, jak i nornice. Niestety nie gwarantuje 100% skuteczności, czasem po prostu trafia się na wyjątkowo "odporne" szkodniki. Proszę spróbować tej metody - jednakże nie rezygnując także z innych sposobów likwidacji nornic (czosnek, preparat Normix, itp.). Nasiona rącznika można nabyć w sklepach ogrodniczych lub przez internet. Są z reguły łatwo dostępne - rącznik jest dość popularny.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.