Co dolega storczykowi? [Porada eksperta]

2013-01-10 12:50

Witam! Mam w mieszkaniu kilka storczyków, dwa z nich zaczęły tracić kwiaty, a następnie zaczęła usychać im łodyga aż do samych korzeni. Liście wszystkie są zielone i nie widać, aby coś się z nimi miało dziać, tym bardziej, że wypuszczają nowe. Zastanawia mnie więc przyczyna usychania całych łodyg. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!!

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Nie pisze Pani jakie to storczyki, ale u wszystkich (prawie wszystkich, bo u niektórych rodzajów kwitnienie powtarza się na tym samym pędzie kwiatowym) pędy kwiatowe z czasem zasychają. Tylko u Phalaenopsis zdarza się, ale tylko czasem, że że z niższych węzłów wybijają wtórne pędy kwiatowe. Proszę się nie przejmować usychaniem pędów kwiatowych, to zupełnie naturalne zjawisko.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.