Choroba storczyków [Porada eksperta]

2013-01-10 12:54

Małe, białe kuleczki w podłożu i na korzeniach w doniczce, już 3 raz, po przesadzaniu do nowego podłoża, dokładnym wymyciu korzeni problem nawraca co 3-6 miesięcy od zmiany podłoża. W sklepie ogrodniczym powiedziano mi, że to wełnowiec i sprzedano mi preparat Tarcznik Bros. Czy to faktycznie wełnowiec? Proszę o pomoc. Inne storczyki są zdrowe.

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Małe białe kuleczki to raczej jakaś grzybnia, a nie wełnowiec. Proszę bardziej przesuszać podłoże rośliny w doniczce i zapewnić dobry dopływ powietrza do doniczki także od spodu. Można także przelać podłoże wodą z Bioseptem. Takie grzybnie na ogół nie są niebezpieczne dla storczyków. Preparat przeciw szkodnikom na pewno też nie zaszkodzi.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.