Byliny na podwyższoną rabatę [Porada eksperta]

2018-11-28 14:01

Proszę o poradę, jakie rośliny wieloletnie mogą rosnąć na rabacie podwyższonej - wysokość rabaty to max 20 cm. Chciałam zaznaczyć, że rabata ustawiona będzie na betonie, którego nie mogę usunąć. Dodatkowo jest spad w kierunku domu, a domek jest w Irlandii, więc wilgoci jest dość dużo.

Michał Mazik
Radzi: Michał Mazik

Specjalista w zakresie uprawy roślin zielarskich oraz warzyw. W trakcie kariery zawodowej zajmował się: zakładaniem ogrodów (Polska), produkcją roślin ozdobnych i poradnictwem w centrach ogrodniczych (USA), pracą w sadach sadach (Anglia, Włochy). Autor kilku książek ogrodniczych. Ogrodnik z wykształcenia, zawodu i zamiłowania.

Trzeba posadzić gatunki, które mają system korzeniowy i tolerują wilgoć. Pytanie: czy rabata podwyższona ma być wybitnie dekoracyjna czy bardziej praktyczna? W tym drugim przypadku wybierałbym pomiędzy kopytnikiem, barwinkiem, jasnotą, bluszczem pospolitym, języcznikiem zwyczajnym, niezapominajką błotną i gatunkami "zaszufladkowanymi" jako balkonowe: begonie, plektrantusy, fuksje, niecierpki. Podłoże proszę wymieszać z piaskiem, aby było bardziej przepuszczalne.

>>Przeczytaj też: Jak urządzić rabatę podwyższoną w ogrodzie

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.