Maj w ogrodzie: co sadzimy w maju w ogrodzie. Sadzenie roślin w maju

2019-04-24 10:57 Opracowanie: redakcja serwisu

Maj w ogrodzie to okres intensywnych prac. W maju sadzimy w ogrodzie wiele roślin. Co sadzimy w maju w ogrodzie? Podpowiadamy jakie rośliny należy sadzić w ogrodzie w maju?

Maj w ogrodzie: sadzimy drzewa i krzewy

W maju w ogrodzie sadzimy wiele roślin. W maju można sadzić drzewa i krzewy sprzedawane w pojemnikach (najczęściej są one uprawiane w plastikowych donicach). Na sadzenie drzew i krzewów z tzw. odkrytymi korzeniami jest w maju już za późno. Maj to znakomity czas na sadzenie iglaków uprawianych w pojemnikach. W maju sadzimy także rododendrony (różaneczniki) i azalie.
Na sadzenie wybierzmy najlepiej dzień pochmurny. Przed posadzeniem należy dobrze podlać roślinę w doniczce – dzięki temu bryła korzeniowa nie ulegnie uszkodzeniu podczas wyjmowania rośliny z doniczki i łatwo będzie umieścić ją w przygotowanym dole. Nie zapomnijmy o obfitym podlaniu nowo posadzonych roślin.

Maj w ogrodzie: sadzimy rośliny cebulowe niezimujące w gruncie

W maju sadzimy także do ziemi w ogrodzie byliny cebulowe i bulwiaste niezimujące w gruncie, takie jak: begonie bulwiaste, błonczatki, eukomisy, galtonie czy mieczyki (gladiole).
W drugiej połowie maja (po 15 maja, czyli po „zimnych ogrodnikach”) sadzimy do gruntu dalie (georginie), pacioreczniki (kanny) i zawilce wieńcowe.

Niezapominajki
Autor: GettyImages Uzupełnieniem wiosennej rabaty będą niezapominajki

Maj w ogrodzie: sadzimy rozsadę roślin jednorocznych

W pierwszej połowie maja sadzimy na miejsce stałe do gruntu rozsadę astrów chińskich, bratków ogrodowych, kocanek, lwiej paszczy. Natomiast w drugiej połowie maja sadzimy do ziemi rozsadę heliotropu peruwiańskiego, petunii, werbeny, żeniszka, lobelii, begonii, szałwii, aksamitek, goździków Chabaud, niecierpków, zatrwianu, cynii, ślazówki, smagliczki nadmorskiej, tytoniu, penstemonu ogrodowego, tunbergii oskrzydlonej, kobei.

Zobacz wideo: Rośliny cebulowe, bulwiaste i kłączowe sadzone wiosną

Rośliny cebulowe, bulwiaste, kłączowe sadzone wiosną

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE