Co sadzimy w maju w ogrodzie? Sadzenie roślin w maju

2019-04-24 10:57

Maj w ogrodzie to okres intensywnych prac. W maju sadzimy w ogrodzie wiele roślin. Co sadzimy w maju w ogrodzie? Podpowiadamy jakie rośliny należy sadzić w ogrodzie w maju?

A maju sadzimy drzewa i krzewy

W maju w ogrodzie sadzimy wiele roślin. W maju można sadzić drzewa i krzewy sprzedawane w pojemnikach (najczęściej są one uprawiane w plastikowych donicach). Na sadzenie drzew i krzewów z tzw. odkrytymi korzeniami jest w maju już za późno. Maj to znakomity czas na sadzenie iglaków uprawianych w pojemnikach. W maju sadzimy także rododendrony (różaneczniki) i azalie.Na sadzenie wybierzmy najlepiej dzień pochmurny. Przed posadzeniem należy dobrze podlać roślinę w doniczce – dzięki temu bryła korzeniowa nie ulegnie uszkodzeniu podczas wyjmowania rośliny z doniczki i łatwo będzie umieścić ją w przygotowanym dole. Nie zapomnijmy o obfitym podlaniu nowo posadzonych roślin.

Majowe sadzenie roślin cebulowych niezimujących w gruncie

W maju sadzimy także do ziemi w ogrodzie byliny cebulowe i bulwiaste niezimujące w gruncie, takie jak: begonie bulwiaste, błonczatki, eukomisy, galtonie czy mieczyki (gladiole). W drugiej połowie maja (po 15 maja, czyli po „zimnych ogrodnikach”) sadzimy do gruntu dalie (georginie), pacioreczniki (kanny) i zawilce wieńcowe.

Niezapominajki
Autor: GettyImages Uzupełnieniem wiosennej rabaty będą niezapominajki

W maju sadzimy rozsadę roślin jednorocznych

W pierwszej połowie maja sadzimy na miejsce stałe do gruntu rozsadę astrów chińskich, bratków ogrodowych, kocanek, lwiej paszczy. Natomiast w drugiej połowie maja sadzimy do ziemi rozsadę heliotropu peruwiańskiego, petunii, werbeny, żeniszka, lobelii, begonii, szałwii, aksamitek, goździków Chabaud, niecierpków, zatrwianu, cynii, ślazówki, smagliczki nadmorskiej, tytoniu, penstemonu ogrodowego, tunbergii oskrzydlonej, kobei.

Rośliny cebulowe, bulwiaste, kłączowe sadzone wiosną
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE