Preparaty pochodzenia naturalnego do ochrony roslin

2010-12-29 14:50
Kwazar - opryskiwacze
Autor: Kwazar

Preparaty pochodzenia naturalnego do ochrony roślin.

Choroby wirusowe, bakteryjne i grzybowe pojawiają się niespodziewanie i trudno się z nimi walczy. Trzeba wykonywać opryski preparatami chemicznymi (zachowując szczególną ostrożność, bo są szkodliwe dla ludzi). Można jednak opryskiwać rośliny oraz ziemię wokół nich zaraz po posadzeniu (albo po dostrzeżeniu pierwszych symptomów choroby) preparatami pochodzenia naturalnego, takimi jak Bioczos, Biochikol czy Antifung. Działają one osłonowo i zwalczają choroby.

Preparaty, które wzmacniają odporność roślin, można też zrobić samodzielnie: z czosnku – dwa ząbki czosnku zalać 1 l gorącej wody i pozostawić na trzy-cztery godziny. Zimnym roztworem podlewać i opryskiwać rośliny.

Preparat musi być od razu wykorzystany, nie można go przechowywać; z wrotycza – garść pociętych liści zalać 1 l gorącej wody i podgrzewać przez 15 minut, nie doprowadzając do wrzenia. Po przestudzeniu podlewać i opryskiwać tym płynem rośliny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE