Kołki rozporowe - jak dobrać kołek rozporowy? Jakie są rodzaje kołków? Jakie najlepsze kołki rozporowe? WIDEO Murator Remontuje!

2024-05-10 12:50

Szafki, półki, obrazy to wszystko może znaleźć się na waszych ścianach. Do ich zawieszenia potrzebne są odpowiednie kołki rozporowe. W nowym odcinku "Murator Remontuje" pokazujemy, jak je dobrać i zamontować w różnych rodzajach ścian. Zapraszamy do obejrzenia wideo!

Murator Remontuje: Kołki rozporowe
Autor: Seweryn Lewczuk Kołki rozporowe - jak dobrać kołek rozporowy? Jakie są rodzaje kołków? WIDEO Murator Remontuje!

Zobacz wideo!

Murator Remontuje: test kołków montażowych
Materiał sponsorowany

Partnerem odcinka jest właściciel marki TRYTON. Do prac związanych z wierceniem otworów w ścianach potrzebna jest odpowiednia wiertarka. W momencie gdy mamy wiercić w bardzo twardym materiale np. betonie albo żelbecie musimy dobrać wiertarkę z tzw. udarem lub młot udarowy. Do tego potrzebne jest twarde wiertło widiowe. My w tym odcinku wykorzystujemy elektronarzędzia marki TRYTON.

Kołki rozporowe - jaki kołek do czego?

W odcinku Jurek Pawlicki pokazuje jak dobrać odpowiednie kołki rozporowe do różnych materiałów, z jakich mogą być zrobione ścinany:  bloczek z Silki, bloczek z betonu, cegła ceramiczn­a i płyta g-k. W wideo prezentujemy kołki klasyczne i najnowocześniejsze, uniwersalne oraz specjalistyczne. Podpowiadamy też, które kiedy wybrać.        

Pokazujemy typowe produkty:

  • kołek ramowy,
  • kołek rozporowy, 
  • kołek tak zwany szybkiego montażu. 

Jaki kołek do płyt g-k?

Choć wydaje się, że płyty g-k o grubości 12,5 mm niewiele udźwigną, w praktyce jest inaczej. Mogą na nich zawisnąć przedmioty o ciężarze dochodzącym nawet do 200 kg/m² (półka obciążona książkami waży około 100 kg/m²).

W wideo pokazujemy test produktów:

  • kołek rozporowy,
  • kołek metalowy typu moly,
  • kołek rozporowy plastikowy,
  • parasolka,
  • kołek driva metalowy,
  • kołek plastikowy.        

Więcej o tym co mogą unieść ściany gipsowo-kartonowe przeczytasz tutaj: Kołki do płyt gk.

Cykl "Murator Remontuje" - dla kogo jesteśmy?

Chcemy pomagać i rozwiązywać problemy projektowe, remontowe i wykonawcze. Jesteśmy dla wszystkich, którzy chcą coś zrobić sami w swoim domu oraz dla osób, które chcą mieć wiedzę, żeby dobrze współpracować ze swoim projektantem i ekipą wykonawczą.

Zobacz wszystkie odcinki na youtube.com/@MuratorRemontuje