Byliny wieloletnie zimujące w gruncie. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji i pięknie zdobią ogród! Wideo #MuratorOgroduje!

2024-03-27 20:06

Przedstawiamy pięć bylin, które nie tylko świetnie wyglądają, ale też świetnie rosną, są mało wymagające i pięknie zdobią ogród. W odcinku #MuratorOgroduje, Ewelina, ogrodniczka z Krakowa, przedstawia pięć roślin wieloletnich, które warto zasadzić w ogrodzie! Zapraszamy do oglądania WIDEO!

Pięć byliny zimujących w gruncie. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji i pięknie zdobią ogród! Wideo #MuratorOgroduje!
Autor: Łukasz Kaugan Pięć byliny zimujących w gruncie. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji i pięknie zdobią ogród! Wideo #MuratorOgroduje!

Zobacz wideo!

W odcinku "Najpiękniejsze byliny wieloletnie zimujące w gruncie" Ewelina z Zakazany Ogród opowiada o kocimiętce, szałwii omszonej, jeżówkach. W jej zestawieniu nie zabrakło też pięknej brunnery i bodziszki!

Wieloletnie kwiaty zimujące w gruncie to między innymi:

Kocimiętka pięknie kwitnie na fioletowo, te kwiaty przyciągają owady, przede wszystkim pszczoły, ale i motyle. Kocimiętka nie jest wymagająca, może rosnąć w miejscach słonecznych i półcienistych, nie ma też szczególnych wymagań co do podłoża, dobrze będzie rosła zarówno w żyznych, jak i bardziej ubogich w składniki mineralne glebach.

Brunera ma zielone liście, jednak na rynku obecnych jest już wiele odmian o zielono-srebrzystych liściach. Brunery mają błękitne kwiaty, które przypominają niezapominajki.

Bodziszek (Geranium rozanne) jest to bylina, która kwitnie bardzo długo, od czerwca do pierwszych przymrozków. Szybko się rozrasta, dobrze się czuje zarówno w miejscach półcienistych, jak i słonecznych. Roślina jest bardzo łatwa w uprawie, można ją zasadzić w miejscach, w których inne kwiaty trudno się przyjmują.

#Muratorogroduje to praktyczne porady, sprawdzone rozwiązania i ciekawostki, czyli wszystko to, co musisz wiedzieć, mając ogród, przydomowy taras czy balkon. W #MuratorOgroduje odwiedzamy naszych ogrodników i ich ogrody położone w różnych zakątkach Polski. Nasi Przyjaciele dzielą się w materiałach swoją wiedzą i doświadczeniem na temat pielęgnacji ogrodu.

Zapraszamy więcej na www.youtube.com/@MuratorOgroduje