Kominek dwustronny, czyli jak go mieć w dwóch pokojach jednocześnie?

2019-06-26 15:14
Kominek dwustronny
Autor: Photo by Outsite Co on Unsplash

Kominek jest w domu ozdobą i dodatkowym źródłem ciepła. Zwykle lokuje się go w salonach, ale dzięki nowoczesnym, dwustronnie przeszklonym wkładom widokiem ognia można się cieszyć także w innych pomieszczeniach. Zobacz zdjęcia kominków dwustronnych i możliwości, jakie dają!

Kominek zwykle buduje się przy ścianie, w której jest ukryty przewód dymowy, a wówczas cała jego obudowa może być odsłonięta i wyeksponowana. Jednak tym, co w kominku najciekawsze i dzięki czemu chcemy mieć go w domu to ogień.

Wraz z modą na otwarte przestrzenie dolnej kondygnacji domu oraz nowoczesny, pozbawiony nadmiaru mebli i dekoracji sposób ich aranżacji, chętnie sięga się po takie wkłady kominkowe, które pozwalają podziwiać ogień z wielu stron.

Gdzie postawić kominek dwustronny?

Kominek z racji swej dekoracyjności zawsze był głównym i ważnym elementem wyposażenia salonu – niezależnie od tego, w jakim jego miejscu został zamontowany. Dzisiaj często – w dosłownym znaczeniu – stoi centralnie w domu, dzieli i łączy różne pomieszczenia oraz w niedosłowny sposób podkreśla jego strefy.

Przeczytaj też:

Wkład kominkowy, w którym przeszklona jest więcej niż jedna ścianka – zależnie od modelu – można postawić albo przy ścianie pomieszczenia, albo centralnie, na jego środku. Takiej lokalizacji będą na przykład potrzebowały wkłady, których front i tył jest przeszklony. Ale wolno stojący kominek potrzebuje dużo miejsca i najlepiej prezentuje się w otwartych, wysokich przestrzeniach.

Przeczytaj też:

Na styku pomieszczeń o otwartym charakterze dobrze sprawdzi się kominek narożny z paleniskiem skierowanym w dwie strony. Dzięki niemu z obu stref widać ogień. Natomiast w ścianie dzielącej całkowicie lub częściowo dwa pomieszczenia można umieścić kominek dwustronny. Wtedy z obu stron można mieć dostęp do paleniska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE