Kominek dwustronny, czyli jak go mieć w dwóch pokojach jednocześnie?

2019-06-26 15:14 Elżbieta Długosz
Kominek dwustronny
Autor: Photo by Outsite Co on Unsplash

Kominek jest w domu ozdobą i dodatkowym źródłem ciepła. Zwykle lokuje się go w salonach, ale dzięki nowoczesnym, dwustronnie przeszklonym wkładom widokiem ognia można się cieszyć także w innych pomieszczeniach. Zobacz zdjęcia kominków dwustronnych i możliwości, jakie dają!

Kominek zwykle buduje się przy ścianie, w której jest ukryty przewód dymowy, a wówczas cała jego obudowa może być odsłonięta i wyeksponowana. Jednak tym, co w kominku najciekawsze i dzięki czemu chcemy mieć go w domu to ogień.

Wraz z modą na otwarte przestrzenie dolnej kondygnacji domu oraz nowoczesny, pozbawiony nadmiaru mebli i dekoracji sposób ich aranżacji, chętnie sięga się po takie wkłady kominkowe, które pozwalają podziwiać ogień z wielu stron.

Gdzie postawić kominek dwustronny?

Kominek z racji swej dekoracyjności zawsze był głównym i ważnym elementem wyposażenia salonu – niezależnie od tego, w jakim jego miejscu został zamontowany. Dzisiaj często – w dosłownym znaczeniu – stoi centralnie w domu, dzieli i łączy różne pomieszczenia oraz w niedosłowny sposób podkreśla jego strefy.

Przeczytaj też:

Wkład kominkowy, w którym przeszklona jest więcej niż jedna ścianka – zależnie od modelu – można postawić albo przy ścianie pomieszczenia, albo centralnie, na jego środku. Takiej lokalizacji będą na przykład potrzebowały wkłady, których front i tył jest przeszklony. Ale wolno stojący kominek potrzebuje dużo miejsca i najlepiej prezentuje się w otwartych, wysokich przestrzeniach.

Przeczytaj też:

Na styku pomieszczeń o otwartym charakterze dobrze sprawdzi się kominek narożny z paleniskiem skierowanym w dwie strony. Dzięki niemu z obu stref widać ogień. Natomiast w ścianie dzielącej całkowicie lub częściowo dwa pomieszczenia można umieścić kominek dwustronny. Wtedy z obu stron można mieć dostęp do paleniska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
insideoutdesig.pl
|

Kominek to serce domu