Płytki z betonu komórkowego w ogrodzie i aranżacji wnętrz. Poznaj ciekawe pomysły i inspiracje

2018-05-07 9:50
Płytki z betonu komórkowego w ogrodzie i aranżacji wnętrz. Poznaj ciekawe pomysły i inspiracje
Autor: H+H Z betonu komórkowego można wykonywać zarówno regały, jak i zabudowy całej kuchni

Beton komórkowy może się kojarzyć głównie z budową ścian konstrukcyjnych i działowych. Okazuje się jednak, że płytki z betonu komórkowego mogą być bardzo wszechstronnym materiałem przy wykańczaniu i urządzaniu wnętrz, a także w aranżacji ogrodu. Zobacz, do czego można wykorzystać płytki z betonu komórkowego.

Płytki z betonu komórkowego to najcieńsze elementy w ofertach producentów. Mają od 5 do 10 cm grubości. W trakcie budowy domu w stanie surowym przydają się do obudowania komina lub wykończenia oparcia stropu na ścianie. Razem z wkładką ze styropianu (lub z wełny mineralnej), zabezpieczą przed powstawaniem mostków termicznych.

Płytki z betonu komórkowego
Autor: H+H Płytki z betonu komórkowego można wykorzystać np. do obudowania komina czy wykończenia oparcia stropu na ścianie

Płytki z betonu komórkowego znajdą znacznie więcej zastosowań we wnętrzu lub ogrodzie, jako elementy do budowy wielu ciekawych konstrukcji. Tak naprawdę, ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Płytki z betonu komórkowego w ogrodzie

Murowane konstrukcje w ogrodzie nie należą do nowości. Dekoracyjne murki, ściany czy grille są powszechnie spotykane wokół naszych domów. Najczęściej są one wykonywane z produktów ceramicznych, ale warto mieć na uwadze, że wykorzystując beton komórkowy, możemy uzyskać podobny, a niekiedy nawet lepszy efekt. Płytki z tego materiału są zdecydowanie większe od cegieł klinkierowych, dlatego prace będziemy wykonywać znacznie szybciej. Dzięki wysokiej dokładności wymiarowej, beton komórkowy można murować na cienką spoinę, co pozwoli wykonywać konstrukcje z dużą precyzją, a także zaoszczędzić czas i materiały, konieczne do przygotowania tradycyjnej zaprawy.

Najważniejszą zaletą w porównaniu z wyrobami ceramicznymi jest jednak prostota kształtowania i obróbki. Beton komórkowy daje się bez problemu ciąć ręczną piłą widiową. Równie łatwe jest jego szlifowanie, dzięki czemu możliwe jest tworzenie dowolnych kształtów. Faliste murki w ogrodzie, ściana z okrągłymi otworami czy łukowe elementy grilla? Żaden problem. 

Płytki z betonu komórkowego w ogrodzie i aranżacji wnętrz. Poznaj ciekawe pomysły i inspiracje
Autor: H+H Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z betonu komórkowego wymurować funkcjonalny grill według własnego projektu

Płytki z betonu komórkowego w aranżacji wnętrz

We wnętrzu natomiast, bloczki i płytki z betonu komórkowego mogą stanowić konkurencję dla zabudowy gipsowo-kartonowej. Najbardziej oczywistym zastosowaniem są ściany działowe, które dzięki właściwościom betonu komórkowego będą lekkie i ciepłe. Materiał ten można z łatwością połączyć np. z luksferami, co nada ścianom wyjątkowego charakteru. 

Beton komórkowy jest odporny na wilgoć, pleśń i grzyby, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go w łazience. Znakomicie sprawdzi się jako obudowa umywalki, brodzika, wanny czy rur kanalizacyjnych, a dzięki wspomnianej już łatwości obróbki, kształty tej zabudowy mogą być dowolne. Z betonu komórkowego wykonamy też bez problemu półki na ręczniki czy kosmetyki, które będą przyciągać uwagę swoją prostotą i elegancją. Co ważne, wyroby z betonu komórkowego mają bardzo gładkie powierzchnie, dlatego starannie wymurowane elementy można obkładać płytkami bez żadnych prac przygotowawczych, które miałyby na celu wyrównanie podłoża.

Płytki z betonu komórkowego możemy też wykorzystać w salonie, aby stworzyć oryginalną i niepowtarzalną obudowę kominka, dopasowaną do naszych potrzeb i stylu wnętrza. W łatwy sposób zagospodarujemy też wnęki (również te o nietypowych wymiarach) czy wymurujemy nawet całe regały. Nawet zabudowa kuchni może zostać wymurowana z betonu komórkowego. Jest to materiał dający mnóstwo możliwości i tylko od nas zależy co postanowimy z niego wyczarować.

Płytki z betonu komórkowego w ogrodzie i aranżacji wnętrz. Poznaj ciekawe pomysły i inspiracje
Autor: H+H Z betonu komórkowego z łatwością uformujemy zakrzywione kształty
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE