Zdjęcia elewacji: 10 oryginalnych pomysłów na wykończenie elewacji

2009-09-14 2:00
Dachówka ceramiczna na elewacji
Autor: Wienerberger W harmonii z naturą. Dach i ściany tego zespołu niewielkich domów są pokryte płaskimi dachówkami w naturalnych kolorach – czerwonej ceramiki i ciemnoszarego łupku. Warstwa pokrycia tworzy jednolitą płaszczyznę z panelami słonecznymi zamontowanymi na dachach.

Pomysłowa elewacja domu staje się znakiem szczególnym nowoczesnego domu. Poszukując ciekawych efektów, projektanci proponując coraz to nowe pomysły na przykład na elewacje drewniane albo sięgają po nowe materiały, takie jak płyty włóknocementowe. Prezentujemy 10 zdjęć elewacji, które mogą być inspiracją do wykończenia elewacji Twojego domu.

Dzisiejsza architektura domów różni się od tego, co jeszcze kilka lat temu było standardem. Okładziny, którym do tej pory przypisywaliśmy inne funkcje, doskonale sprawdzają się w nowych rolach. Nowoczesne propozycje na wykończenie elewacji domów są śmiałe, zaczynając od kolorów, faktur, na wykorzystanych materiałach i technologiach kończąc. Wybierając nowatorskie rozwiązanie wykończenia ścian, pamiętaj o ich dopasowaniu do architektury domu i okolicy. Efekt końcowy, mimo że odważny i nowoczesny, może okazać się niezbyt trafnym pomysłem, jeśli zbyt mocno popuścisz wodze fantazji. Oto 10 zdjęć elewacji, których właściciele zdecydowali się na oryginalne wykończenie.

Elewacje - rewelacje
Autor: archiwum muratordom

Elewacje drewniane

Okładzina z desek ma swoje starannie przemyślane miejsce w kompozycji elewacji. Niestandardowe użycie okładziny z drewna może na przykłąd akcentować rozczłonkowanie bryły domu.

Ażurowe przesłony jako wykończenie elewacji domu

Drewniane listwowe żaluzje, panele z perforowanej blachy – ażurowe elementy elewacji to modny motyw ożywiający ścianę i dodający jej trzeci wymiar. Stały się potrzebne jako przesłony dużych przeszkleń.

Płytki włóknocementowe jako oryginalne wykończenie fasady domu

Są lekkie, stosunkowo trwałe i łatwe do mocowania. Ze względu na format układane na dużej powierzchni ściany tworzą prosty, regularny deseń. To lekka wersja takich okładzin tradycyjnych jak łupek albo gont.

Blacha – oryginalna okładzina na elewację domu

Ten tradycyjny materiał na pokrycia i obróbki dachów coraz częściej pojawia się też na elewacjach domów. To okładzina wytrzymała, a przy tym stosunkowo lekka, lśniąca i gładka, kojarzy się z nowoczesnością.

Dachówka ceramiczna... również jako wykończenie ścian zewnętrznych

To kolejny materiał, który pozwala na modne zacieranie granicy między dachem a ścianą. W roli okładziny elewacyjnej dachówka została odkryta na nowo. Produkuje się już serie wyposażone w odpowiednie kształtki do pokrywania krawędzi i narożników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie