Domy z garażem dwustanowiskowym. Mnóstwo dodatkowego miejsca niekoniecznie na samochód

2024-11-27 11:56

Domy z garażem to duża wygoda. Garaż przedłuża żywotność i zwiększa wartość samochodu. Współczesna rodzina jednak ma często dwa auta, więc przyda się dom, gdzie obie maszyny znajdą schronienie. Duży garaż to także dużo miejsca na różne nie tylko „brudne” sprawy.

Spis treści

  1. Garaż, pomieszczenie wielofunkcyjne
  2. Nowoczesny dom w designerskim stylu
  3. Klasyczny dom z ciekawym dodatkiem
  4. Dworek polski z dużym garażem
  5. Dom parterowy typu bungalow

Domy z dwoma stanowiskami garażowymi mają przeważnie spore rozmiary. Wielkość pozostałej części domu musi architektonicznie zrównoważyć powierzchnię zajmowaną przez garaż. Mały domek z dużym garażem nie wyglądałby dobrze. Trzeba zachować proporcje.

Garaż, pomieszczenie wielofunkcyjne

Garaż to nie tylko miejsce na samochód, ale też przechowalnia akcesoriów motoryzacyjnych, opon sezonowych lub całych kół na wymianę a także mały warsztat z urządzeniami i narzędziami. Im większe to pomieszczenie tym mniej tymi samochodowymi rzeczami zagracimy dom. Duży garaż pozwoli odseparować tę motoryzacyjną cześć naszej nieruchomości od reszty domu. Wszyscy będą zadowoleni.

Garaż to też dobre miejsce do przechowywania sprzętów ogrodowych w szczególności maszyn, jak kosiarki, piły czy podcinarki do gałęzi. W razie potrzeby może się tu znaleźć i miejsce do odpoczynku i pogaduszek z sąsiadem.

Murator Remontuje #2: Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?
Materiał sponsorowany

Nowoczesny dom w designerskim stylu

Połączenie dwóch modnych form współczesnych domów w jedną nieregularną bryłę. Parterowa rezydencja z płaskim dachem przenika się tu z graniastą bryłą współczesnej stodoły. Zestawienie dwóch brył podkreślają ich różne materiały wykończenia. Szczególnie ciekawie prezentuje się stodoła, w której pokrycie dachu i ścian wykonane są jednakowych elementów. Szczyty poddasza wypełniają w całości przeszklenia. HK91W1 HOMEKONCEPT 91 wariant 1 to dom dla miłośników współczesnego designu i modnych materiałów wykończeniowych.

Garaż zajmuje całą szczytową część „stodoły” na parterze. Brama pokryta takim samym materiałem co dolna część ściany zlewa się z nią tworząc estetyczną jednolitą płaszczyznę. Od krawędzi dachu odcina ją biała płaszczyzna dachu i pełnej balustrady umieszczonego na nim tarasu. Ta część wychodzi poza obrys „stodoły” i tworzy zadaszenie nad wejściem urozmaiconym na bocznej ścianie wąskim długim oknem pasmowym. Z przeciwnej strony rama tworzy zadaszenie nad częścią tarasu. Podcień zacienia część dzienną domu, ale straty światła rekompensują wielkie okna tarasowe zajmujące niemal całe dwie ściany.

Do domu są trzy wejścia przez garaż, wiatrołap i bezpośrednio do kuchni. Wnętrze na parterze podzielone jest na trzy strefy. Garaż, zaplecze techniczne i wejście z jednej strony, sypialnię z łazienką w środku i część dzienną od ogrodu. Kuchnia ze spiżarnią tworzy jedną przestrzeń z jadalnią i salonem. Na tarasie jest dodatkowe miejsce na grila i przyrządzanie potraw.

Piętro to część wypoczynkowa domu z trzema sypialniami, łazienką i pralnią. Dwie sypialnie przylegające do ścian szczytowych mają balkony – w jednej z nich jest też duża garderoba.

Klasyczny dom z ciekawym dodatkiem

Ten dodatek w postaci przenikające tradycyjna bryłę ramy tworzące zadaszenia parteru nadaje klasyce nowego wyrazu i oryginalności. Parter budynku nabiera dzięki temu bardzo nowoczesnej formy, która kontrastuje z tradycyjnie ukształtowanym poddaszem. EGD082 to bardzo udane połączenie dawnych i współczesnych form architektury.

Garaż i wejście schowane są pod jedną ramą od strony frontu a taras z przeciwnej strony pod drugą. Połączeniem obu ram jest prostopadłościenny fragment powiększający bryłę na ścianie łączącej stronę wejściową i ogrodową. To poszerzenie wygospodarowuje na parterze miejsce na gabinet, który może być sypialnią dla gości.

Całą ogrodową część parteru zajmuje otwarte wnętrze kuchni z jadalnią oraz salonem. Pomiędzy garażem a wiatrołapem znalazło się tu miejsce na toaletę i pomieszczenie techniczne.

Ciekawie zostało rozplanowane duże poddasze, gdzie są trzy sypialnie – jedna z garderobą i trzy… łazienki. Jest tu też duży taras rozpięty na ramie nad garażem i wejściem. Ten dom ma ciekawą formę i wydaje się bardzo przestronny i wygodny.

Dworek polski z dużym garażem

Styl dworkowy w projekcie MG0447 Willa parkowa 5 podkreślają kolumnowy ganek, kształt i podziały okien i boniowane fragmenty ścian. Klasyczna prosta forma domu urozmaicona jest prostopadłościennym dużym garażem od frontu, który przypominać może dawny alkierz. Ozdobą elewacji ogrodowej jest wysoki i obszerny dach nad tarasem wsparty na kolumnach.

To bardzo obszerny dom, który pomieści nawet rodzinę wielodzietną w dawnym tego słowa znaczeniu. Na samym parterze są tu aż trzy sypialnie, dodatkowe cztery można urządzić na poddaszu. Przewidziano tu dwie łazienki i toaletę na parterze oraz łazienkę na poddaszu. Cała rodzina w ciągu dnia może spotykać się w obszernym otwartym wnętrzu salonu, jadalni i kuchni.

Ciekawym rozwiązaniem jest duża przejściowa kotłownia, która łączy garaż z domem poprzez wnękę z szafami w wiatrołapie.

Dom parterowy typu bungalow

M230f Zachodzące słońce – wariant VI to klasyczny typ domu w stylu bungalowu z szerokimi okapami ocieniającymi elewacje ze wszystkich stron.

Niski wielospadowy dach kryje nieużytkowe poddasze, które może służyć jako dodatkowa powierzchnia do przechowywania. Może też być częściowo otwartą przestrzenią nad strefą dzienną i korytarzem.

W domu jest bardzo duży garaż, w którym oprócz dwóch samochodów zmieszczą się sprzęt ogrodowy, rowery. Można tu zorganizować mały podręczny warsztat.

Charakterystycznym elementem jest duży taras częściowo zadaszony szerokim okapem. Zajmuje niemal dwie całe ściany. Są tu wejścia z salonu-jadalni oraz gabinetu i wszystkich trzech sypialni. W zasadzie przy sprzyjającej aurze latem tutaj może przenieść się całe życie domu. Kuchnię od strefy wypoczynkowej i jadalni oddziela duży półwysep. Kotłownia z pralnią i dwie łazienki uzupełniają wnętrze.

Dach - blacha czy dachówka. MUROWANE STARCIE
Piotr Laskowski oraz Radosław Murat zapraszają na "Murowane Starcie". W tym odcinku, prowadzący zetrą się o wybór technologii pokrycia dachu. Co i w jakich sytuacjach wybrać, blachę czy dachówkę? Zapraszamy do odsłuchu
Murowane starcie

Domy z dużą kuchnią

Murator Google News
Autor:
Nasi Partnerzy polecają
Pozostałe podkategorie