Tylko 1 tona ekogroszku na osobę! PGG zaostrza limity. Czy każdy zdąży kupić węgiel przed zimą?

2022-09-02 10:57
węgiel sklep PGG
Autor: Gettyimages Węgiel znika błyskawicznie. Sklep PGG wprowadza limity na jego zakup - 3 tony

Ceny węgla idą w górę, a jego dostępność jest trudna. Od 30 sierpnia PGG wprowadziło kolejne zmiany w sprzedaży węgla. W sklepie PGG obowiązuje limit 3 tony węgla na osobę, a ekogroszek paczkowany ma limit tylko 1 tona. W dodatku ceny węgla niepokojąco rosną. O poziomie rzędu ceny gwarantowanej 966 zł za tonę można zapomnieć. Ile kosztuje węgiel? Gdzie kupić węgiel przed zimą?

PGG oferuje w swoim sklepie internetowym węgiel po najniższej cenie w Polsce. Choć jest ona wyższa niż rządowy pomysł na gwarantowaną cenę węgla 966,60 zł za tonę. Utrzymanie takiej ceny okazało się nierealne. PGG podniosła ceny węgla w sierpniu, ale i tak w jej sklepie internetowym jest on najtańszy na rynku. Jednak wprowadzono limity w jego sprzedaży. Od 22 sierpnia każdy klient w sklepie PGG może kupić nie więcej niż 3 tony węgla. Wprowadzono też limity na zakup ekogroszku. Można kupić tylko 1 tonę ekogroszku paczkowanego. Sklep PGG wystawił na sprzedaż rekordowo dużą ilość węgla, który wykupywany jest błyskawicznie.

PGG sklep internetowy

Stosunkowo niska cena węgla w sklepie internetowym PPG powoduje, że ma on ogromną rzeszę wiernych klientów. Nawet po ostatniej podwyżce cen, o której napisaliśmy tu: Ceny węgla w Polsce. PGG podnosi ceny węgla, inne spółki nie zostają w tyle >>>

Niestety, przywiązanie do sklepu PGG wynika jedynie z trudności, jakie sprawia zdobycie w nim tego bardzo ostatnio poszukiwanego towaru. Ze względu na ogromny popyt Polska Grupa Górnicza zdecydowała o uruchamianiu sprzedaży w swoim sklepie sklep.pgg.pl jedynie we wtorki i czwartki po godzinie 16 - tylko wtedy uzupełniany jest asortyment na stronie. Ilość dostępnego surowca jest zdecydowanie mniejsza od zapotrzebowania klientów chętnych do jego zakupu. Dlatego dla wielu z nich węgla nie starcza. Odchodzą z kwitkiem i próbują szczęścia w kolejnych sesjach sprzedażowych. W zeszłym tygodniu stało się to nieco łatwiejsze dzięki wprowadzeniu nowej funkcjonalności w sklepie: Zmiany w sklepie PGG. Jak kupić węgiel w sklepie internetowym PGG?

Sklep PGG zmienia limit na węgiel i ekogroszek

Żeby zwiększyć dostępność węgla dla klientów swojego sklepu internetowego, Polska Grupa Górnicza 22 sierpnia 2022 r. wprowadziła nowy limit dla odbiorców węgla kupujących go bezpośrednio w kopalniach za gotówkę. Dotychczas każdy klient mógł w ten sposób zakupić jednorazowo 5 ton opału, teraz może kupić już tylko 3 tony węgla. Są też nowe limity ilościowe na sprzedaż ekogroszku - już tylko 1 tona paczkowanego ekogroszku przypada na klienta. Podobne limity dotyczące sprzedaży węgla i ekogroszku obowiązują w sklepie Tauron. Dzięki wprowadzonym ograniczeniom w węgiel będzie się mogło zaopatrzyć więcej odbiorców indywidualnych w określonym czasie w sklepie internetowym PGG.

- Limity mają na celu zapewnienie jak największej liczbie gospodarstw domowych w Polsce dostępu do towaru sprzedawanego za pośrednictwem sklepu PGG - wyjaśniał Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy spółki. Tak samo administratorzy strony sklepu tłumaczą ograniczenia w sprzedaży węgla i ekogroszku klientom.

Sklep PGG - rekordowa sprzedaż węgla

W sklepie PGG w 2022 r. w węgiel zaopatrzyło się już przeszło 190 tys. osób, które łącznie kupiły 800 tysięcy ton węgla opałowego.

Tydzień temu w ofercie znalazła się rekordowa duża ilość towaru – łącznie 120 tysięcy ton węgla. Umożliwiło to przeprowadzenie ponad 26 tysięcy transakcji. Kolejne sesje sprzedażowe w sklepie PGG zaczynają się we wtorki i czwartki po godzinie 16.

Jak już kupimy węgiel, problematyczny też jest jego dowóz. Ceny za transport węgla są bardzo wysokie. Przeczytaj też: Dostawa węgla do domu i odbiór kupionego węgla. Jakie są koszty transportu węgla? Czy są z nim problemy?

Ułatwieniem ma być uruchomienie sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla, którzy dowiozą węgiel kupiony w sklepie PGG najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Więcej na ten temat przeczytaj tutaj: Gdzie kupić węgiel? PGG wprowadzi punkty odbioru węgla w całej Polsce!