| muratordom.pl » Wnętrza » Miejsce do pracy » Gabinet w salonie? To możliwe! Sprawdź, jak urządzić w pokoju dziennym miejsce do pracy

Gabinet w salonie? To możliwe! Sprawdź, jak urządzić w pokoju dziennym miejsce do pracy

Pokój dzienny z miejscem do pracy. Łamigłówkę funkcjonalną można rozwiązać, zachowując spójną stylistykę. Jeżeli nie możesz w domu lub mieszkaniu, przeznaczyć osobnego pokoju na gabinet, to pomysł wlaśnie dla ciebie.

W jaki sposób zaaranżować miejsce do pracy w pokoju dziennym, który ma być jednocześnie pomieszczeniem reprezentacyjnym? Jak dobrać odpowiednie sprzęty, by nie stracił salonowego charakteru, a miejsce, przy którym przyjdzie nam pracować kilka godzin dziennie, było komfortowe?

Dorota – mama pięcioletniej Marty – jest specjalistką w branży telekomunikacyjnej. Popołudniami działa przy komputerze w domu. Potrzebowała miejsca, które jej umożliwi pracę, córce zabawę, a w razie potrzeby łatwo zmieni funkcję.

W centralnym punkcie pokoju stanął stół, który raz będzie wygodnym biurkiem, a innym razem zasiądzie przy nim kilkuosobowa rodzina. Przegródki pod blatem stołu zmieszczą potrzebne akcesoria.

Konstrukcja mebla umożliwia umieszczenie pod szklaną taflą podręcznych akcesoriów, z których aktualnie się nie korzysta. Dzięki temu są w zasięgu, a stół może pełnić inne funkcje.

Bliźniacze proste stoliki łatwo zmienią lokalizację zależnie od potrzeb. Tu pod ścianą, ale już na zdjęcu obok przeniosły się do strefy wypoczynku.

W strefie relaksu stoi trzyosobowa kanapa. Ze względów praktycznych, ale i dla kontrastu wybrano głęboki, bakłażanowy odcień. Najdłuższa ściana pomalowana została beżową farbą.

Stoliki z lakierowanego MDF ustawione przy kanapie pozwolą mamie pracować, a dziewczynce się bawić. Przestawione pod ścianę nie zajmują dużo przestrzeni.

ZDANIEM SPECJALISTY

Jak dobrać barwy, materiały i meble?

W tej wersji postawiłam na bardzo jasną kolorystykę. Obok białych mebli pojawiły się tylko nieliczne elementy w neutralnych barwach i jasnym, naturalnym odcieniu drewna. Jesionowa deska barlinecka przykryta jest częściowo sizalowym dywanem o delikatnej fakturze. Detale w pastelowym odcieniu różu nadają wnętrzu lekki i świeży charakter. Wrażenie lekkości w pomieszczeniu pozwalają uzyskać też sprzęty z elementami szkła. Z niego jest wykonany blat stołu oraz przesuwne drzwi szafy. Dzięki temu sporych rozmiarów meble nie przytłaczają optycznie pomieszczenia. Konsekwentne dozowanie barw sprzyja także zachowaniu spójności estetycznej i ładu we wnętrzu.Kinga Zalewska-Stochmal, projektantka

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Praca przy komputerze. Jaka powinna być wysokość...

Osoby korzystające z komputera na co dzień potrzebują dobrze zorganizowanego, funkcjonalnego stanowiska...

Jak ustawić biurko w domu. O tym pamiętaj, jeśli...

Najważniejsze jest właściwe oświetlenie. Niekorzystne jest ustawienie biurka tyłem do okna lub tyłem do...

Wygodne miejsce do pracy. Wybieramy biurko

Wielkość i kształt biurka komputerowego zależą od potrzeb i od możliwości usytuowania go w pomieszczeniu....

Projektowanie pokoju do pracy na poddaszu

Aby pokój do pracy na poddaszu był wygodny, powinien mieć powierzchnię co najmniej 10 mkw. Przy...

Jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Jeśli mamy dzieci w wieku szkolnym lub pracujemy w domu zawodowo, niezbędny jest wygodne miejsce do pracy....

Domowa biblioteka na 15 sposobów. GALERIA

Domowa biblioteka powinna harmonizować ze stylem wnętrza. Nie mniej ważna jest jej funkcjonalność. Zobacz 15...