| muratordom.pl » Wnętrza » Miejsce do pracy » Gabinet w salonie? To możliwe! Sprawdź, jak urządzić w pokoju dziennym miejsce do pracy

Gabinet w salonie? To możliwe! Sprawdź, jak urządzić w pokoju dziennym miejsce do pracy

Pokój dzienny z miejscem do pracy. Łamigłówkę funkcjonalną można rozwiązać, zachowując spójną stylistykę. Jeżeli nie możesz w domu lub mieszkaniu, przeznaczyć osobnego pokoju na gabinet, to pomysł wlaśnie dla ciebie.

W jaki sposób zaaranżować miejsce do pracy w pokoju dziennym, który ma być jednocześnie pomieszczeniem reprezentacyjnym? Jak dobrać odpowiednie sprzęty, by nie stracił salonowego charakteru, a miejsce, przy którym przyjdzie nam pracować kilka godzin dziennie, było komfortowe?

Dorota – mama pięcioletniej Marty – jest specjalistką w branży telekomunikacyjnej. Popołudniami działa przy komputerze w domu. Potrzebowała miejsca, które jej umożliwi pracę, córce zabawę, a w razie potrzeby łatwo zmieni funkcję.

W centralnym punkcie pokoju stanął stół, który raz będzie wygodnym biurkiem, a innym razem zasiądzie przy nim kilkuosobowa rodzina. Przegródki pod blatem stołu zmieszczą potrzebne akcesoria.

Konstrukcja mebla umożliwia umieszczenie pod szklaną taflą podręcznych akcesoriów, z których aktualnie się nie korzysta. Dzięki temu są w zasięgu, a stół może pełnić inne funkcje.

Bliźniacze proste stoliki łatwo zmienią lokalizację zależnie od potrzeb. Tu pod ścianą, ale już na zdjęcu obok przeniosły się do strefy wypoczynku.

W strefie relaksu stoi trzyosobowa kanapa. Ze względów praktycznych, ale i dla kontrastu wybrano głęboki, bakłażanowy odcień. Najdłuższa ściana pomalowana została beżową farbą.

Stoliki z lakierowanego MDF ustawione przy kanapie pozwolą mamie pracować, a dziewczynce się bawić. Przestawione pod ścianę nie zajmują dużo przestrzeni.

ZDANIEM SPECJALISTY

Jak dobrać barwy, materiały i meble?

W tej wersji postawiłam na bardzo jasną kolorystykę. Obok białych mebli pojawiły się tylko nieliczne elementy w neutralnych barwach i jasnym, naturalnym odcieniu drewna. Jesionowa deska barlinecka przykryta jest częściowo sizalowym dywanem o delikatnej fakturze. Detale w pastelowym odcieniu różu nadają wnętrzu lekki i świeży charakter. Wrażenie lekkości w pomieszczeniu pozwalają uzyskać też sprzęty z elementami szkła. Z niego jest wykonany blat stołu oraz przesuwne drzwi szafy. Dzięki temu sporych rozmiarów meble nie przytłaczają optycznie pomieszczenia. Konsekwentne dozowanie barw sprzyja także zachowaniu spójności estetycznej i ładu we wnętrzu.Kinga Zalewska-Stochmal, projektantka

Miejsce do pracy w pokoju dziennym. Jak ustawić biurko w salonie

Pokój dzienny to dobre miejsce na komputer, pod warunkiem jednak, że biurko służy jako...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Jeśli mamy dzieci w wieku szkolnym lub pracujemy w domu zawodowo, niezbędny jest wygodne miejsce do pracy....

Kilka porad, jak zoragnizować miejsce do pracy

Nie warto oszczędzać na krzesłach, których tańsze wersje rozpadają się zwykle po kilku miesiącach...

Praca przy komputerze. Jaka powinna być wysokość...

Osoby korzystające z komputera na co dzień potrzebują dobrze zorganizowanego, funkcjonalnego stanowiska...

Miejsce do pracy w pokoju dziennym. Jak ustawić...

Pokój dzienny to dobre miejsce na komputer, pod warunkiem jednak, że biurko służy jako rodzinne biuro...

Idealny pokój do pracy. Oto kolory, które...

Poznaj przepis na stworzenie idealnego miejsca do pracy i nauki. Podpowiadamy, jaki kolor ścian sprzyja...