| muratordom.pl » Ogród » Nawierzchnie, ogrodzenia » Ogrodzenia panelowe. Jak zamówić płot prosto z paczki?
Systemy ogrodzeniowe

Ogrodzenia panelowe. Jak zamówić płot prosto z paczki?

Ogrodzenia panelowe mogą być metalowe, drewniane lub betonowe. Wybieramy wzór z katalogu, zamawiamy, po czym przyjeżdżają do nas w paczkach niczym meble. Taraz wystarczy płot tylko złożyć. I to bez spawania! Poznaj zalety gotowych ogrodzeń systemowych.

Zalety ogrodzeń systemowych

  • Są uniwersalne. Większość przęseł można montować nie tylko do słupków pochodzących z tego samego systemu, ale także takich, które już stoją na posesji. Ogrodzenia panelowe mogą być budowane z cokołem lub bez. Wtedy w fundamencie punktowym osadza się wyłącznie słupki.
  • Są proste w montażu. Wraz z ogrodzeniem dostarczany jest szczegółowy wykaz wszystkich jego elementów i instrukcja, według której można samodzielnie zmontować większość zestawów systemowych, i to za pomocą ogólnie dostępnych narzędzi.
  • Oszczędzają czas. Podstawowe wzory z oferty można mieć już po trzech dniach roboczych od zamówienia. Na niestandardowe poczekamy nie dłużej niż cztery tygodnie. Dzięki zestawom systemowych łączników montaż płotu jest na tyle szybki, że sprawna ekipa może go skończyć w dzień lub dwa dni.
Autor: GUARDI-OBA

Przęsła gotowego ogrodzenia można przymocować do wykonanych na miejscu słupków z kamienia, cegły, bloczków czy monolitycznego betonu dopasowanych do stylu domu (fot. Guardi-Oba)

Autor: XCEL

Warto stawiać ogrodzenia bez cokołu, który zatrzymuje wodę spływającą z działki (fot. XCEL)

Jak zamawiać gotowy płot?

Przy składaniu zamówienia na ogrodzenie panelowe musimy znać wymiary działki zgodne z planem zagospodarowania terenu. Trzeba będzie określić długość i wysokość ogrodzenia, liczbę, a także typ bram oraz furtek, no i oczywiście wybrać odpowiadający nam model, kolor jak również sposób wykończenia. To wtedy decydujemy, czy metalowe pręty przęseł mają być zakończone ozdobnym grotem, czy kapturkami z tworzywa.

Najlepiej umówić się z przedstawicielem handlowym w miejscu inwestycji. Bezbłędnie dokona on wszelkich pomiarów potrzebnych do przygotowania projektu ogrodzenia, najwygodniej też będzie wtedy uzgodnić szczegóły zamówienia. Dzięki temu unikniemy ewentualnych kłopotów w trakcie późniejszego montażu. Niektóre firmy mają program, który pozwala od razu zobaczyć wizualizację wybranego przez nas ogrodzenia oraz dowiedzieć się, jaki będzie jego koszt.

PAMIĘTAJ

Zanim zamówisz ogrodzenie systemowe

  • sprawdźmy, czy w warunkach zabudowy nie opisano szczególnych kryteriów, jakim powinno ono odpowiadać;
  • upewnijmy się, czy w linii ogrodzenia nie przebiegają żadne media, które mogą utrudnić lub uniemożliwić jego montaż;
  • pamiętajmy, że nie może ono wykraczać poza granice działki ani poza linie rozgraniczające drogę. Wątpliwości rozstrzygnie geodeta;
  • nie może stwarzać zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Na wysokości mniejszej niż 1,8 m nie wolno umieszczać ostro zakończonych elementów;
  • bramy i furtki nie mogą się otwierać na zewnątrz działki;
  • ogrodzenie wyższe niż 2,2 m wymaga zgłoszenia w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.

Przeczytaj dodatkowo:
Ogrodzenie domu - jak dopasować je do stylu, w...

Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia domu ma kolosalne znaczenie. Wyznacza ono granicę działki,...

Formalności prawne przy budowie ogrodzenia. Czy...

Obecnie formalności związane z budową ogrodzenia zależą jedynie od jego wysokości. Jeżeli ogrodzenie nie...

Prawidłowy montaż ogrodzenia. Porady architekta...

Budowa ogrodzenia trwałego i funkcjonalnego - krok po kroku. Praktyczna porada architekta krajobrazu. Dowiedz...

Pomysły na ogrodzenie domu. Nowoczesne systemy...

Ogrodzenie to wizytówka domu i ogrodu, dlatego jego wygląd ma ogromne znaczenie. Wybór...

Remont ogrodzenia. Jak naprawić słupki,...

Najważniejsze, aby w porę naprawić niszczejącą konstrukcję ogrodzenia: słupki i podmurówkę. Czasem...

Sprytny sposób na ścieżki ogrodowe - bruk...

Drewno i żwir to materiały, które znajdziemy właściwie w każdym ogrodzie. Naturalnym jest więc myśl,...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.