| muratordom.pl » Łazienka » Baterie » Remont łazienki. Czy warto wymieniać armaturę łazienkową?

Remont łazienki. Czy warto wymieniać armaturę łazienkową?

Jeżeli masz zamiar odświeżyć swoją łazienkę, warto rozważyć wymianę armatury łazienkowej. Współczesne modele baterii umywalkowych i wannowych mają wiele praktycznych udogodnień. Sprawdź, jakie zalety mają baterie bezdotykowe, a jakie nowoczesny panel prysznicowy.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku w latach 2012-2013, niemal co piąty Polak najchętniej wyremontowałby łazienkę. Ze względu na kwestie finansowe oraz czas, jaki mamy do dyspozycji, jednorazowe renowacje ograniczamy zazwyczaj do zmiany pojedynczych elementów wyposażenia. Ponieważ jedną z ważniejszych kwestii decydujących o funkcjonalności łazienki jest odpowiednio dobrana armatura, to właśnie na jej wymianę często decydują się remontujący.

Planując zakres remontu, przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, jakie są wymagania użytkowników oraz jakiego typu instalacja znajduje się w pomieszczeniu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że remont przebiegnie sprawnie i nie zaskoczą nas żadne dodatkowe koszty.

Warto również rozważyć wzbogacenie wyposażenia łazienkowego o dodatkowe usprawnienia – wówczas nawet drobny remont może zmienić na lepsze nasze codzienne funkcjonowanie. Przedstawiamy kilka tego typu rozwiązań.

Bateria prysznicowa i wannowa z funkcją termostatu

Armatura termostatyczna to produkty zapewniające bezpieczeństwo i przyczyniające się do oszczędności. Dzięki możliwości precyzyjnego ustawienia i utrzymania temperatury niezależnie od wahań ciśnienia wody dobrze sprawdza się tam, gdzie domownikami są dzieci lub osoby starsze.
Baterie tego typu są wyposażone w dwa pokrętła – jedno służy do regulacji intensywności strumienia wody, drugie do ustawienia oczekiwanej temperatury. Ustawienia są automatycznie zapamiętywane, co minimalizuje ryzyko poparzenia zbyt gorącą wodą. Skrócenie czasu potrzebnego do ustawienia temperatury przynosi też oszczędności wody. Armatura termostatyczna dostępna jest w wersji prysznicowej i wannowej. Baterie prysznicowe można też kupić w zestawach z całym natryskiem.

Nowoczesne panele natryskowe

Tradycyjne natryski punktowe coraz częściej są zastępowane przez bardziej estetyczne i funkcjonalne modele przesuwne. Można dowolnie regulować ich wysokość i dopasowywać ją do indywidualnych potrzeb. Wśród najbardziej praktycznych rozwiązań warto zwrócić uwagę na kolumny – urządzenia, które są wyposażone nie tylko w klasyczną słuchawkę prysznicową, lecz także w głowicę talerzową (deszczownicę) rozprowadzającą strumień wody równomiernie na powierzchnię całej kabiny. Często natryski te mają bardzo wyszukane formy, dlatego znajdują zastosowanie w eleganckich, nowoczesnych wnętrzach.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na wymianę baterię, warto pomyśleć też o funkcjach ułatwiających czyszczenie urządzenia. Wiele baterii ma obecnie funkcję easyclean – na głowicy są wtedy umieszczane gumowe wypustki, które zatrzymują kamień na zewnątrz sprzętu.

Higieniczne baterie bezdotykowe

Jeśli zależy nam na tym, żeby bateria była jak najbardziej higieniczna, można rozważyć zakup baterii bezdotykowej. Nie ma konieczności bezpośredniego kontaktu z baterią, więc zachowujemy najwyższy poziom sterylności. Bateria bezdotykowa to także rozwiązanie, które może przynieść spore oszczędności. System sterujący działa na podstawie fotokomórki, więc marnowanie wody wynikające ze złych nawyków domowników lub nieuwagi jest ograniczone do minimum.

Armatura bezdotykowa to często modele, które cechuje nowoczesny design. Konstrukcja oparta na samej wylewce będzie dobrym dopełnieniem wystroju eleganckiego, minimalistycznego wnętrza łazienki. Decydując się na zakup tego modelu, powinniśmy jednak przygotować się na większy wydatek niż w przypadku standardowych baterii. Cena tego typu armatury może przekroczyć tysiąc złotych.

Baterie łazienkowe – modne baterie podtynkowe

Tradycyjne baterie łazienkowe naścienne nad naszymi umywalkami, przy wannach i w kabinach...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Zestaw natryskowy a system natryskowy – czym są,...

Kiedy kończymy budowę domu lub planujemy remont łazienki, powinniśmy się zastanowić m.in. zestawem do...

Jak urządzić łazienkę dla dzieci?

Łazienka przyjazna dziecku to łazienka bezpieczna. Kolorowa aranżacja to nie wszytsko, zadbać trzeba przede...

Nowoczesna armatura łazienkowa. Jak dobrać...

Armatura łazienkowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także efektowna. Zobacz baterie o niestandardowym...

Wybieramy baterie łazienkowe oszczędzające wodę -...

Do baterii łazienkowych najbardziej oszczędzających wodę zalicza się baterie termostatyczne. Umożliwiają...

Baterie łazienkowe – jaką baterię wybrać do wanny?

Bateria wannowa powinn pasować do aranżacji łazienki, ale to nie jedyne kryterium wyboru. Baterie łazienkowe...