| muratordom.pl » Instalacje » Ogrzewanie gazowe » Ogrzewacze gazowe z odprowadzaniem spalin

Ogrzewacze gazowe z odprowadzaniem spalin

Ogrzewacze gazowe wyglądem przypominają grzejniki elektryczne, ale ciepło wytwarzają nie z prądu a z gazu. 

Shcemat ogrzewaczaOgrzewacze z odprowadzeniem spalin mają zamkniętą komorę spalania. Spaliny rozgrzewają ścianki komory, a nagrzewające się od nich powietrze wypływa przez odpowiednio wyprofilowane szczeliny i ogrzewa pomieszczenie.

Pobór powietrza i odprowadzanie spalin

Powietrze potrzebne do spalania jest zasysane z zewnątrz ogrzewanego pomieszczenia przewodem powietrzno-spalinowym. Tym samym przewodem odprowadzane są spaliny. Przewód ten składa się z dwóch współśrodkowo ułożonych rur (to układ zwany „rura w rurze”), wychodzących przez ścianę budynku i szczelnie połączonych z komorą spalania ogrzewacza. Powietrze doprowadzane jest rurą zewnętrzną, a spaliny – odprowadzane wewnętrzną. W ten sposób powietrze zewnętrzne – zanim jeszcze dopłynie do komory spalania – jest ogrzewane ciepłem wypływających spalin. To zmniejsza straty ciepła uchodzącego wraz ze spalinami.

Regulacja

Ogrzewacze mogą być zasilane gazem ziemnym lub płynnym. Mają kilkustopniowy system regulacji mocy bądź termoregulator, który steruje pracą urządzenia zależnie od żądanej temperatury w pomieszczeniu. Aby ogrzane powietrze było lepiej rozprowadzane, ogrzewacz może mieć zamontowany specjalny wentylator.

Bezpieczna praca i montaż

Ze względów bezpieczeństwa ogrzewacze wyposażone są w zabezpieczenia, które odcinają dopływ gazu z chwilą, gdy zgaśnie płomień palnika. Ich zaletą jest tez to, że pracują bezgłośnie, jedynie modele wyposażone w wentylatory mogą stanowić źródło niewielkiego szumu.

Podobnie jak tradycyjne grzejniki, ogrzewacze umieszcza się na przykład pod oknami. Do każdego trzeba doprowadzić przewód gazowy. Instalacja gazowa musi być wykonana zgodnie z zatwierdzonym projektem i przez osobę z uprawnieniami. Osoba instalująca ogrzewacz także powinna mieć takie uprawnienia.

Gazowe kotły kondensacyjne o nowoczesnym wyglądzie

Buderus wprowadził na rynek nową linię gazowych kotłów kondensacyjnych – Logamax plus...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Masz problemy z ogrzewaniem? Poznaj dobre rady,...

Przeglądy techniczne, jakim poddawane są kotły grzewcze, obniżają koszty ponoszone na ogrzewanie domu i...

Tanie ogrzewanie. Które urządzenia grzewcze...

Gdy masz ograniczone fundusze, to szukasz takiego sposobu ogrzewania domu, które będzie kosztowało...

Kocioł kondensacyjny za 6000 zł

Mając 6 tysięcy złotych, bez problemu kupisz gazowy kocioł kondensacyjny. Sprawdź, czym się od siebie...

Kotłownia w domu. Kiedy kocioł gazowy należy...

Wybierając kocioł gazowy, powinniśmy również pomyśleć o odpowiednim miejscu na jego zamontowanie....

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym...

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii...

Koszty ogrzewania w sezonie grzewczym. Co wpływa...

Sezon grzewczy w pełni, a to oznacza spore wydatki na ogrzewanie. Jak oszczędzać ciepło i obniżyć koszty...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.