Ze starym piecem kaflowym - remont wnętrz wyróżniony w konkursie Remont Roku 2018

2019-03-22 9:26
Wnętrza Remont Roku 2018
Autor: materiały uczestników konkursu Remont Roku 2018

Zagracone, nieatrakcyjne mieszkanie przeszło całkowitą metamorfozę i dzięki remontowi zmieniło się nie do poznania. Zobacz jak prezentują się odnowione wnętrza starej kamienicy, które zdobyły wyróżnienie w konkursie Remont Roku 2018.

Pokoje wypełnione dziesiątkami bibelotów, zaniedbane i zagracone - prezentowane mieszkanie przed remontem było przykładem chaotycznego eklektyzmu z poprzedniej wnętrzarskiej epoki. Dzięki remontowi wnętrz zyskało nowe życie, stając się domem dla nowych lokatorów, w pełni odpowiadającym ich potrzebom. Przedstawiona metamorfoza, wyróżniona w konkursie Remont Roku 2018 w kategorii Wnętrza, udowadnia, że nawet trudno ustawne, niewielkie mieszkanie może stać się nowoczesne i stylowe. Doprowadzenie pomieszczeń do użyteczności kosztowało wiele pracy, ale efekt wynagradza każdy wysiłek. 

Poniżej oddajemy głos inwestorce, będącej zarazem projektantką i autorką aranżacji wnętrz. 

Remontowe niespodzianki

Zapraszamy do mieszkania przy wrocławskim rynku. 

Naszym celem było odświeżenie całego mieszkania, odkrycie ceglanej ściany oraz remont łazienki. Największe atuty starej architektury zostały podkreślone – między innymi ceglana przedwojenna ściana. Podczas remontu natrafiliśmy na cudowną niespodziankę – nadproże świadczące o wcześniejszym przejściu, zamurowanym podczas gruntownego remontu całej kamienicy w latach 70. Warto odkrywać!

Zobacz też

Remont wnętrz - meble z historią

Zachowane zostały piece kaflowe, nadające niepowtarzalny charakter i dające ciepło (wciąż działają – w środku znajdują się grzałki elektryczne). Wiele rzeczy przerobiliśmy własnoręcznie: krzesła malowaliśmy w różnych kolorach, wymieniliśmy także tapicerkę. Dopasowaliśmy konsolkę w łazience pod umywalkę, sami skuwaliśmy tynk i wykonywaliśmy większość prac remontowych. Zależało nam na starych, oryginalnych meblach, przy jednocześnie niskim budżecie - dlatego część mebli wyszukiwaliśmy na portalu OLX i innych tego typu stronach. Secesyjną szafę z lustrem ściągaliśmy z Francji, przedwojenne biurko 'zdobyłam' wykonując portrety córeczki byłego właściciela. W związku z tym, do każdego elementu jesteśmy bardzo przywiązani - każdy z nich ma swoją historię.

Przeczytaj też

W mieszkaniu zdecydowaliśmy się na białe ściany, które stanowią świetne tło dla wyraźnych elementów wystroju oraz interesujących mebli. Łazienka nawiązuje do klimatu lat 20-tych, dzięki wprowadzeniu elementów retro: drobnym czarno-białym wzorom płytek łazienkowych, własnoręcznie przerobionej drewnianej konsolce oraz dodatkom - okrągłym włącznikom i gniazdom elektrycznym. Łazienka ma tylko 2,8 m- dlatego zostały z niej usunięte bojler elektryczny i pralka, a następnie przeniesione do szafy w przedpokoju (po drugiej stronie ściany), tworząc przestrzeń większą i bardziej funkcjonalną. W trakcie było ciężko, ale efekt wszystko rekompensuje!

Zobacz też

Sponsorzy konkursu Remont Roku 2018

Sponsorzy Remont Roku 2018
Autor: materiały sponsorów

Ciekawe remonty domów i mieszkań z konkursu Remont Roku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie