Ze starym piecem kaflowym - remont wnętrz wyróżniony w konkursie Remont Roku 2018

2019-03-22 9:26 Projekt: Angelika Czajczyńska - Pracownia Zew
Wnętrza Remont Roku 2018
Autor: materiały uczestników konkursu Remont Roku 2018

Zagracone, nieatrakcyjne mieszkanie przeszło całkowitą metamorfozę i dzięki remontowi zmieniło się nie do poznania. Zobacz jak prezentują się odnowione wnętrza starej kamienicy, które zdobyły wyróżnienie w konkursie Remont Roku 2018.

Pokoje wypełnione dziesiątkami bibelotów, zaniedbane i zagracone - prezentowane mieszkanie przed remontem było przykładem chaotycznego eklektyzmu z poprzedniej wnętrzarskiej epoki. Dzięki remontowi wnętrz zyskało nowe życie, stając się domem dla nowych lokatorów, w pełni odpowiadającym ich potrzebom. Przedstawiona metamorfoza, wyróżniona w konkursie Remont Roku 2018 w kategorii Wnętrza, udowadnia, że nawet trudno ustawne, niewielkie mieszkanie może stać się nowoczesne i stylowe. Doprowadzenie pomieszczeń do użyteczności kosztowało wiele pracy, ale efekt wynagradza każdy wysiłek. 

Poniżej oddajemy głos inwestorce, będącej zarazem projektantką i autorką aranżacji wnętrz. 

Remontowe niespodzianki

Zapraszamy do mieszkania przy wrocławskim rynku. 

Naszym celem było odświeżenie całego mieszkania, odkrycie ceglanej ściany oraz remont łazienki. Największe atuty starej architektury zostały podkreślone – między innymi ceglana przedwojenna ściana. Podczas remontu natrafiliśmy na cudowną niespodziankę – nadproże świadczące o wcześniejszym przejściu, zamurowanym podczas gruntownego remontu całej kamienicy w latach 70. Warto odkrywać!

Zobacz też

Remont wnętrz - meble z historią

Zachowane zostały piece kaflowe, nadające niepowtarzalny charakter i dające ciepło (wciąż działają – w środku znajdują się grzałki elektryczne). Wiele rzeczy przerobiliśmy własnoręcznie: krzesła malowaliśmy w różnych kolorach, wymieniliśmy także tapicerkę. Dopasowaliśmy konsolkę w łazience pod umywalkę, sami skuwaliśmy tynk i wykonywaliśmy większość prac remontowych. Zależało nam na starych, oryginalnych meblach, przy jednocześnie niskim budżecie - dlatego część mebli wyszukiwaliśmy na portalu OLX i innych tego typu stronach. Secesyjną szafę z lustrem ściągaliśmy z Francji, przedwojenne biurko 'zdobyłam' wykonując portrety córeczki byłego właściciela. W związku z tym, do każdego elementu jesteśmy bardzo przywiązani - każdy z nich ma swoją historię.

Przeczytaj też

W mieszkaniu zdecydowaliśmy się na białe ściany, które stanowią świetne tło dla wyraźnych elementów wystroju oraz interesujących mebli. Łazienka nawiązuje do klimatu lat 20-tych, dzięki wprowadzeniu elementów retro: drobnym czarno-białym wzorom płytek łazienkowych, własnoręcznie przerobionej drewnianej konsolce oraz dodatkom - okrągłym włącznikom i gniazdom elektrycznym. Łazienka ma tylko 2,8 m- dlatego zostały z niej usunięte bojler elektryczny i pralka, a następnie przeniesione do szafy w przedpokoju (po drugiej stronie ściany), tworząc przestrzeń większą i bardziej funkcjonalną. W trakcie było ciężko, ale efekt wszystko rekompensuje!

Zobacz też

Sponsorzy konkursu Remont Roku 2018

Sponsorzy Remont Roku 2018
Autor: materiały sponsorów

Ciekawe remonty domów i mieszkań z konkursu Remont Roku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE