Niebieski kolor w aranżacji mieszkania

2022-06-29 14:47
Mieszkanie
Autor: Marta Wołosz – Molenda/Pracownia Fotografii Positiff Projekt wnętrza tego mieszkania przywodzi na myśl minimalizm z delikatnym kolorystycznym twistem

Niebieski kolor w aranżacji mieszkania to bardzo popularny w ostatnim czasie wybór. Znakomicie komponuje się z bielą, szarościami, a także drewnem. To kolor wyrazisty, który wnosi do wnętrza sporo życia i oryginalności.

Właściciele tego mieszkania, zlokalizowanego na warszawskiej Pradze, zapragnęli kolorystycznej energii. O pomoc w aranżacji poprosili architektkę Maję Śmichurę z Pracowni Architektury Wnętrz Deer Design. Wybór padł na wyjątkowy odcień niebieskiego, który zawładnął całą strefą kuchenną. Błękit zestawiony z dębowymi elementami, wymyka się estetycznej ascezie, tworząc loftowe wnętrze, dopracowane w najmniejszym detalu.

Mieszkanie w klimacie industrialnym

Projekt wnętrza przywodzi na myśl minimalizm z delikatnym kolorystycznym twistem. Wnętrza osadzono mocno w trendach, szczególnie w klimacie industrialnym. Czarne detale dodają charakteru ciepłym drewnianym elementom i spokojnym odcieniom odcieniom koloru niebieskiego.

GALERIA: zobacz więcej zdjęć mieszkania, w którym dominuje niebieski kolor

Niebieska zabudowa kuchenna

Zabudowa kuchenna tworzy kojące dla oczu tło, z którym świetnie współgrają dębowe wykończenia desek podłogowych, szlachetnej linii stołu Avangarde z polskiej manufaktury Miloni, mebla który urzekł właścicieli ciekawą linią blatu i oskrzyni, podciętych w niesymetrycznym podziale. 

Wszystkie szafki kuchenne celowo zaprojektowano bez dodatkowych faktur i uchwytów, co sprawiło, że wnętrza mają jeszcze więcej harmonii i minimalistycznego sznytu. Dla podkreślenia loftowego charakteru wnętrza, nad wyspą powstała konstrukcja z metalu, która służy jako półka na wino, kryjąc w sobie okap wyspowy wykonany ze szkła.

Przeczytaj też: Wygodna kuchnia w praktyce, czyli złote zasady urządzania kuchni >>>

Mieszkanie
Autor: Marta Wołosz – Molenda/Pracownia Fotografii Positiff Podczas aranżacji wnętrza wybór padł na wyjątkowy odcień niebieskiego, który zawładnął całą strefą kuchenną

Połączenie prostych form i odważnych kolorów 

Przechodząc przez niebieski korytarz, w którym Pracownia Stolarska Deer Wood stworzyła szafę w lustrzanych frontach z czarnymi detalami, można trafić do łazienki, w której króluje surowy klimat i monochromatyczny aranż. Szarość, która przypomina naturalny kamień, została oświetlona zimnym, białym światłem. Taki duet stworzył we wnętrzu wrażenie sterylności i skandynawskiego oddechu.

Przeczytaj też: Łazienka z ciemną ścianą i szarą zabudową >>>

W projekcie udało się połączyć proste formy z ciekawymi meblami i odważnymi kolorami. Zachowano naturalny look, minimalistyczny klimat i dodano do tego szczyptę odwagi.

Mieszkanie
Autor: Marta Wołosz – Molenda/Pracownia Fotografii Positiff W korytarzu zaplanowano szafę w lustrzanych frontach z czarnymi detalami. Za niebieskimi drzwiami kryje się wspólny gabinet właścicieli

Zobacz więcej ciekawych aranżacji wnętrz:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie