Pralka z funkcją pary: jak nowoczesne technologie wspomagają pranie
Dostosowanie funkcji pralki do naszych potrzeb z roku na rok jest coraz bardziej zaawansowane. To, że mamy możliwość prania w różnych programach, to nic. Teraz z poziomu smartfona możemy sterować pralką albo użyć pary – dzięki której ubrania wyglądają cały czas dobrze, są miłe w dotyku i zostaną z nami dłużej!
Postęp w kwestii ułatwiania prac domowych doszedł do takiego poziomu, że w wielu z nich wyręczają nas sprzęty. Do nich należy pralka, która została wynaleziona przez Amerykanina Jamesa Kinga w 1851 r., a już w 1899 r. zaczęto konstruować tę napędzaną elektrycznie. Od tego czasu w konstrukcji i funkcjonalności pralek zmieniło się bardzo dużo. Obecnie wyposażane są w coraz bardziej zaawansowane funkcje i stają się coraz bardziej inteligentne i wygodne w użytkowaniu, z możliwością sterowania ich pracą za pomocą smartfona. Dlatego wybierając nowy sprzęt, warto zwracać uwagę na zastosowaną w nim technologię. Ogromne znaczenie ma aspekt ekologiczny, szczególnie, gdy dbanie o środowisko stało się dziś priorytetem.
Nowoczesne pranie
Pralki technologicznie są już tak zaawansowane, że właściwie dostosowane są do każdego użytkownika. Nowością jest pranie parowe , które oprócz tego, że dobrze wyczyści tkaniny z zabrudzeń i sprawi, że po wyjęciu z pralki nie będą w zasadzie potrzebowały prasowania, jest również bezpieczne dla alergików. Usuwa wszelkie szkodliwe drobnoustroje. Inne funkcje pralek są równie przydatne: jak zabezpieczenie przed najmłodszymi (blokada drzwiczek i przycisków), czy ta dla zapominalskich – w trakcie prania można dorzucić ubranie. Oprócz tego pralkę możemy włączyć używając aplikacji na naszym smartfonie, a także sprawdzić koszty konkretnego programu prania albo monitorować techniczny stan urządzenia.
Polecany artykuł:
Polecany artykuł:
Pralka zero waste
Ciekawą inicjatywą jest Waste No More, zapoczątkowana już w 2009 r. przez amerykańską markę odzieżową Eileen Fischer, która zaczęła zbierać od klientów ubrania kupione u nich i, których klienci już nie używali. W efekcie udało się zebrać 1,2 mln sztuk odzieży, która trafiła do studia projektowego w Irvington w stanie Nowy Jork, gdzie każda, dosłownie każda z nich, jest przerabiana na inne ubranie. Przykład ten pokazuje, że rodzi się coraz większa świadomość jeśli chodzi dbałość o środowisko.
Robimy również bardziej rozważne zakupy ubrań z tkanin lepszych jakościowo. Przy zastosowaniu nowych technologii w pralkach, nie trzeba się obawiać, że nasze ubrania ulegną zniszczeniu i będziemy musieli wymieniać je co sezon. Wręcz przeciwnie, będą nadal dobrze wyglądały przez kilka lat, a po jakimś czasie możemy je ponownie wykorzystać – jak we wspomnianym powyżej przykładzie recyklingu.