Pralka z funkcją pary: jak nowoczesne technologie wspomagają pranie

2019-11-27 9:47 Materiał partnerski
pralka Beko ze Steamcure
Autor: Beko Pralki technologicznie są już tak zaawansowane, że właściwie dostosowane są do każdego użytkownika.

Dostosowanie funkcji pralki do naszych potrzeb z roku na rok jest coraz bardziej zaawansowane. To, że mamy możliwość prania w różnych programach, to nic. Teraz z poziomu smartfona możemy sterować pralką albo użyć pary – dzięki której ubrania wyglądają cały czas dobrze, są miłe w dotyku i zostaną z nami dłużej!

Postęp w kwestii ułatwiania prac domowych doszedł do takiego poziomu, że w wielu z nich wyręczają nas sprzęty. Do nich należy pralka, która została wynaleziona przez Amerykanina Jamesa Kinga w 1851 r., a już w 1899 r. zaczęto konstruować tę napędzaną elektrycznie. Od tego czasu w konstrukcji i funkcjonalności pralek zmieniło się bardzo dużo. Obecnie wyposażane są w coraz bardziej zaawansowane funkcje i stają się coraz bardziej inteligentne i wygodne w użytkowaniu, z możliwością sterowania ich pracą za pomocą smartfona. Dlatego wybierając nowy sprzęt, warto zwracać uwagę na zastosowaną w nim technologię. Ogromne znaczenie ma aspekt ekologiczny, szczególnie, gdy dbanie o środowisko stało się dziś priorytetem.

Nowoczesne pranie

Pralki technologicznie są już tak zaawansowane, że właściwie dostosowane są do każdego użytkownika. Nowością jest pranie parowe, zastosowane np. w modelach marki BEKO, które oprócz tego, że dobrze wyczyści tkaniny z zabrudzeń i sprawi, że po wyjęciu z pralki nie będą w zasadzie potrzebowały prasowania, jest również bezpieczne dla alergików. Usuwa wszelkie szkodliwe drobnoustroje. Inne funkcje pralek są równie przydatne: jak zabezpieczenie przed najmłodszymi (blokada drzwiczek i przycisków), czy ta dla zapominalskich – w trakcie prania można dorzucić ubranie. Oprócz tego pralkę możemy włączyć używając aplikacji na naszym smartfonie, a także sprawdzić koszty konkretnego programu prania albo monitorować techniczny stan urządzenia.

pralka Beko ze Steamcure
Autor: Beko W pralkach Beko z systemem SteamCure dostępne są trzy programy parowe

Jak działa pralka z funkcją pary?

SteamCure to system stworzony przez markę BEKO. W pralkach automatycznych z tym systemem dostępne są trzy programy parowe:

  • Program Koszule – para dodawana jest pod koniec prania, co powoduje, że ubrania mają właściwy kształt, są wyjątkowo miękkie i pozbawione zagnieceń. 15 proc. – o tyle zmniejszone są zagniecenia w porównaniu ze standardowym cyklem prania. Zakres temperatur to: 40, 50, 60 °C.
  • Program Puchowe – para dodawana pod koniec prania zmiękcza i przywraca kołdrom miękką fakturę. Jak? Rozbija zbite pierze podczas prania. Zakres temperatur to: 40, 50, 60 °C.
  • Program BabyProtect. Jak się okazuje, przez lata praliśmy w zbyt niskich temperaturach. Według wielu ekspertów pranie w temperaturze od 60 stopni jest optymalne, bo niszczy bakterie. Ale specjaliści w firmie BEKO opracowali ten program tak, by można było prać tkaniny w każdej temperaturze. Tutaj para dodawana jest na początku prania i w połączeniu ze stałą temperaturą oraz z dodatkowymi płukankami eliminuje alergeny.

Dokładne informacje na temat pralek automatycznych Beko znajdziecie tutaj:

SteamCure – co to tak właściwie jest?

Jak więc wygląda proces dodawania pary w pralce Beko z system SteamCure? Część wody trafia między dno układu piorącego a bęben pralki po lub przed programem. Poziom wody nie przekracza poziomu bębna. Po zakończeniu pobierania wody zostaje ona podgrzana przez grzałkę pralki (zamocowano wyżej podgrzewacz). Bęben obraca się z określoną prędkością, aby rozprowadzić parę wewnątrz urządzenia. Po 20-25 minutach działania programu woda oraz para zostają opróżnione i program jest zakończony.

Pralka zero waste

Ciekawą inicjatywą jest Waste No More, zapoczątkowana już w 2009 r. przez amerykańską markę odzieżową Eileen Fischer, która zaczęła zbierać od klientów ubrania kupione u nich i, których klienci już nie używali. W efekcie udało się zebrać 1,2 mln sztuk odzieży, która trafiła do studia projektowego w Irvington w stanie Nowy Jork, gdzie każda, dosłownie każda z nich, jest przerabiana na inne ubranie. Przykład ten pokazuje, że rodzi się coraz większa świadomość jeśli chodzi dbałość o środowisko.

pralka Beko ze Steamcure
Autor: Beko Nowe technologie w pralkach sprawiają, że ubrania starczają nam na dłużej

Robimy również bardziej rozważne zakupy ubrań z tkanin lepszych jakościowo. Przy zastosowaniu nowych technologii w pralkach, takich jakie stosuje np. marka BEKO, nie trzeba się obawiać, że nasze ubrania ulegną zniszczeniu i będziemy musieli wymieniać je co sezon. Wręcz przeciwnie, będą nadal dobrze wyglądały przez kilka lat, a po jakimś czasie możemy je ponownie wykorzystać – jak we wspomnianym powyżej przykładzie recyklingu.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie
KOMENTARZE