Czyszczenie kabiny prysznicowej - sprytny sposób na mycie kabiny bez szorowania

2023-02-01 13:10

Czyszczenie kabiny prysznicowej z kamienia, osadów z mydła czy zacieków wymaga zazwyczaj szorowania lub zastosowania silnych detergentów. Ten prosty zabieg pozwoli wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia i to domowymi środkami. Kabina będzie czysta dosłownie w kilka minut.

Czyszczenie kabiny prysznicowej - sprytny sposób na mycie kabiny bez szorowania
Autor: Gettyimages Jak skutecznie i bez wysiłku wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia i nalotu z mydła?

W kabinie prysznicowej już po jednej kąpieli na szklanych ściankach pojawia się osad z kamienia z wody i mydła. Można próbować zapobiegać takiemu osadzaniu zbierając wodę ze ścian kabiny ściągaczką. Taką ściągaczkę można kupić w każdym sklepie budowlano-remontowym. Tyle, że wymaga to dyscypliny i dokładności. A czym wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia, gdy ten jednak się pojawi?

Czym czyścić kabinę prysznicową z kamienia i nalotu z mydła?

Najpopularniejszą i zarazem najczęściej stosowaną metodą jest używanie specjalnie przeznaczonych do tego detergentów. Odpowiedni płyn do kabin prysznicowych nie tylko perfekcyjnie wyczyści ją z nalotu, ale także przez wiele dni będzie chronić powierzchnie przed zaciekami.

Prawda jest taka, że w domu mamy inne środki, które wbrew zapewnieniom producenta mają uniwersalne zastosowanie. W czyszczeniu kabiny prysznicowej wspaniale sprawdzi się tabletka do zmywarki. Nie tylko dokładnie wyczyści wapienny nalot i zacieki z mydła, ale także sprawi, że powierzchnia kabiny będzie lśnić przez wiele dni.

Są dwie metody mycia prysznica tabletką. Pierwszy z nich polega na rozpuszczeniu detergentu w ciepłej wodzie i wyczyszczeniu powstałym roztworem kabiny. Można również wyciąć niewielki otwór w gąbce i umieścić w nim rozpakowaną tabletkę do zmywarki. Następnie zwilżamy myjkę ciepłą wodą i przecieramy zabrudzoną kabinę. Dla lepszego efektu warto przetrzeć prysznic niewielką ilością płynu do nabłyszczania naczyń. W ten sposób ograniczysz powstanie smug i zacieków. Próbowaliście?

Czyszczenie kabiny prysznicowej ocet i soda

Jeśli wolisz domowe sposoby na czyszczenia kabiny prysznicowej, to z czystym sumieniem polecamy roztwór wody i octu. Można go przelać do spryskiwacza i wyczyścić prysznic. Lub po prostu zwilżyć ścierkę octem i taką ścierką przetrzeć kabinę. Otóż ocet nie tylko usunie kamień, ale też ma działanie dezynfekujące, co w przypadku łazienki jest bardzo ważną kwestią. Sprawdziliśmy, to działa bez zarzutu!

Może zainteresuje Cię także:

Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Pozostałe podkategorie