Czyszczenie kabiny prysznicowej - sprytny sposób na mycie kabiny bez szorowania

2023-02-01 13:10
Czyszczenie kabiny prysznicowej - sprytny sposób na mycie kabiny bez szorowania
Autor: Gettyimages Jak skutecznie i bez wysiłku wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia i nalotu z mydła?

Czyszczenie kabiny prysznicowej z kamienia, osadów z mydła czy zacieków wymaga zazwyczaj szorowania lub zastosowania silnych detergentów. Ten prosty zabieg pozwoli wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia i to domowymi środkami. Kabina będzie czysta dosłownie w kilka minut.

W kabinie prysznicowej już po jednej kąpieli na szklanych ściankach pojawia się osad z kamienia z wody i mydła. Można próbować zapobiegać takiemu osadzaniu zbierając wodę ze ścian kabiny ściągaczką. Taką ściągaczkę można kupić w każdym sklepie budowlano-remontowym. Tyle, że wymaga to dyscypliny i dokładności. A czym wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia, gdy ten jednak się pojawi?

Czym czyścić kabinę prysznicową z kamienia i nalotu z mydła?

Najpopularniejszą i zarazem najczęściej stosowaną metodą jest używanie specjalnie przeznaczonych do tego detergentów. Odpowiedni płyn do kabin prysznicowych nie tylko perfekcyjnie wyczyści ją z nalotu, ale także przez wiele dni będzie chronić powierzchnie przed zaciekami.

Prawda jest taka, że w domu mamy inne środki, które wbrew zapewnieniom producenta mają uniwersalne zastosowanie. W czyszczeniu kabiny prysznicowej wspaniale sprawdzi się tabletka do zmywarki. Nie tylko dokładnie wyczyści wapienny nalot i zacieki z mydła, ale także sprawi, że powierzchnia kabiny będzie lśnić przez wiele dni.

Są dwie metody mycia prysznica tabletką. Pierwszy z nich polega na rozpuszczeniu detergentu w ciepłej wodzie i wyczyszczeniu powstałym roztworem kabiny. Można również wyciąć niewielki otwór w gąbce i umieścić w nim rozpakowaną tabletkę do zmywarki. Następnie zwilżamy myjkę ciepłą wodą i przecieramy zabrudzoną kabinę. Dla lepszego efektu warto przetrzeć prysznic niewielką ilością płynu do nabłyszczania naczyń. W ten sposób ograniczysz powstanie smug i zacieków. Próbowaliście?

Czyszczenie kabiny prysznicowej ocet i soda

Jeśli wolisz domowe sposoby na czyszczenia kabiny prysznicowej, to z czystym sumieniem polecamy roztwór wody i octu. Można go przelać do spryskiwacza i wyczyścić prysznic. Lub po prostu zwilżyć ścierkę octem i taką ścierką przetrzeć kabinę. Otóż ocet nie tylko usunie kamień, ale też ma działanie dezynfekujące, co w przypadku łazienki jest bardzo ważną kwestią. Sprawdziliśmy, to działa bez zarzutu!

Może zainteresuje Cię także:

Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie