Bombki choinkowe z recyklingu – jak zrobić takie bombki? Instrukcja wykonania

2023-11-03 11:20
Bombki choinkowe z recyklingu – Maria Szymańska (z lewej) i Kamila Markiewicz-Lubańska
Autor: Kamila Markiewicz-Lubańska/Wnetrzawobiektywie.pl, styl.: Maria Szymańska – Zachęcamy do twórczego przetwarzania bombek, które się opatrzyły, przestały pasować do nowej koncepcji wnętrza albo uległy drobnym uszkodzeniom – mówią Maria Szymańska (po lewej), stylistka i autorka projektów DIY oraz Kamila Markiewicz-Lubańska (fotografka). – Nie wyrzucajmy starych ozdób, lecz dajmy im drugie życie!

Bombki na choinkę można kupić i to piękne, ale znacznie ciekawiej i bardziej w duchu „zero waste” jest je zrobić z produktów, które przeznaczyliśmy do wyrzucenia. Przy okazji poćwiczymy z dzieckiem kreatywność i umiejętności manualne, oraz (kto wie?) może stworzymy rodzinną tradycję. Oto kilka pomysłów na bombki z recyklingu.

DIY – bombki z recyklingu – bombki lakierowane
Autor: Kamila Markiewicz-Lubańska/Wnetrzawobiektywie.pl, styl.: Maria Szymańska Do malowania bombek wykorzystaj resztki lakierów do paznokci. Łącz kolory zgodnie z upodobaniami. Ta technika sprawia, że każda bombka jest inna! Instrukcja wykonania poniżej.

Spis treści

  1. DIY – bombki lakierowane – instrukcja wykonania
  2. 5 pomysłów na bombki z recyklingu. Galeria zdjęć
  3. Bombki z recyklingu – rady Marysi i Kamili

DIY – bombki lakierowane – instrukcja wykonania

Choinkowe bombki to jedna z najbardziej tradycyjnych świątecznych ozdób. Warto hołubić te dziedziczone po dziadkach i pradziadkach, i – nawet nadwerężone czasem – przekazywać dzieciom. Można dokupować po jednej co roku albo tylko w tych latach, gdy wydarza się coś wyjątkowego, np. ślub, narodziny. Można też robić je samemu, wykorzystując materiały przeznaczone do utylizacji lub bombki nieładne i uszkodzone. Oczywiście, polecamy właśnie tę opcję!

5 pomysłów na bombki z recyklingu. Galeria zdjęć

Furoshiki i inne „recyklingowe” pomysły na pakowanie gwiazdkowych prezentów – Maria i Kamila podpowiadają, jak to robić bez produkowania góry śmieci.

Bombki z recyklingu – rady Marysi i Kamili

  • Daj się ponieść wyobraźni. Robiąc bombki „z niczego”, np. z papier-mâché, filcując duże kule z wełny czy oblewając gipsem baloniki, trzymaj się zasady „wszystko jest możliwe”. Potem bombki maluj, oklejaj wstążkami, obsypuj brokatem itp.
  • Nie przejmuj się tym, że twoje dzieła nie są doskonałe. Wyszło trochę krzywo? Nie jest idealnie? Tym lepiej! Bombka będzie nosiła znamiona rękodzieła, będzie jedyna w swoim rodzaju.
  • Bombki eko na prezent. Warto przygotować taką ozdobę dla bliskiej osoby w jej ulubionych kolorach czy wzorach albo nawiązującą do zainteresowań.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie