Niwelator laserowy - do czego służy, zasada działania

2018-01-11 15:36 Radosław Murat
Niwelator laserowy
Autor: Kalbar Pionowa kreska ułatwi zawieszanie obrazków w jednej linii w poziomie lub pionie

Zamiast klasycznej poziomnicy niwelator laserowy. Poznaj urządzenie, dzięki któremu łatwo i szybko wyznaczysz prosty odcinek idealnie ustawiony w pionie bądź poziomie.

Do czego służy niwelator laserowy

Niwelator laserowy jest urządzeniem elektrycznym działającym na baterie. To rodzaj laserowej poziomnicy. Emituje idealnie równą wiązkę promieni laserowych, która wyświetla się na ścianie w postaci cienkiej czerwonej linii. Wzdłuż niej można mocować różne przedmioty, przyklejać pasy taśmy lub tapety. Dzięki niej ocenimy też, czy pion i poziom zostały dobrze wyznaczone. Przyda się więc nie tylko wtedy, gdy sami będziemy coś robić. Pomoże nam również sprawdzić poprawność prac wykonanych przez zatrudnionych fachowców. Niwelatora możemy używać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Kreska pozostaje dobrze widoczna, nawet gdy słońce mocno świeci.

Czytaj też:

Jak działa niwelator laserowy

Linię lasera można ustawić nie tylko idealnie poziomo lub pionowo, ale również skośnie. Trzeba w tym celu przekręcić w bok korpus urządzenia i zablokować jego położenie. Niwelator może wyświetlać jednocześnie linię poziomą i krzyżującą się z nią linię pionową. Ma szeroki zakres emisji promieni. Wyświetla poziomą kreskę wokół siebie, w promieniu 360°. Widać ją więc na ścianie na wprost narzędzia, ale także po bokach i z tyłu. Ważna jest też maksymalna długość promienia. Im jest większa, tym dalej zdołamy odejść z urządzeniem od ściany bez utraty widoczności linii.

Jak działa niwelator laserowy
Autor: Stanley

Niwelator laserowy - przykłady zastosowania

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE