Akumulatorowy skaner Makita: zobacz, co kryje się w ścianie

2021-10-19 11:50 Materiał sponsorowany
Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita
Autor: Makita

Przed przystąpieniem do prac, gdy potrzebne są nowe otwory w ścianie, musimy sprawdzić czy nie ma w nich przewodu elektrycznego, instalacji grzewczej lub ważnych elementów metalowych. Wystarczy wtedy sięgnąć po nowoczesny detektor/skaner, aby uniknąć uszkodzeń i przykrych niespodzianek. Z takim właśnie przeznaczeniem Makita, japoński producent elektronarzędzi dla profesjonalistów, wprowadziła do swojej oferty akumulatorowy skaner do ścian DWD181ZJ.

Za pomocą detektora DWD181 Makita możemy wykrywać w betonie obiekty takie jak metal, przewody elektryczne, rury z tworzywa sztucznego i wiele innych. Mamy możliwość wykrywać 3 obiekty jednocześnie na podzielonym ekranie. Detektor DWD181 ma możliwość dostosowania trybu wykrywania w zależności od materiału powierzchni ściany. Do wyboru są:

  • tryb suchego betonu i tryb mokrego betonu – do wykrywania zbrojenia lub rur z tworzywa sztucznego;
  • tryb podziału do wykrywania drewnianej lub stalowej ramy za drewnem lub płytką k-g;
  • tryb widoku radaru do wykrywania obiektów złożonych, tj. pręty zbrojeniowe, ubytki w betonowym bloku lub ścianie z cegły.

Skaner charakteryzuje wysoka dokładność wykrywania, np. pręt zbrojeniowy o średnicy 10 mm lub większej w suchym betonie, na głębokości 180 mm. Rura z tworzywa w betonie: 100 mm, obiekty za płytami OSB lub płytami k/g: 80 mm. Dokładność wykrywania położenia środka obiektu to ±5 mm, głębokości obiektu ±5 mm, a minimalna odległość wykrywania pomiędzy 2 sąsiadującymi obiektami wynosi 40 mm.

Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita
Autor: Makita

Detektor DWD181ZJ Makita wyposażono w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,1" oraz w wygodny w obsłudze panel kontrolny. Wbudowane diody LED oświetlają obszar roboczy, a znacznik laserowy ułatwia skanowanie w osi poziomej. Skaner ma również rolki do przesuwania go po ścianie oraz sygnalizator dźwiękowy. Urządzenie daje nam możliwość ustawienia czasu uśpienia (10-240 s) i czasu automatycznego wyłączenia (1-10 min).

Detektor DWD181ZJ Makita zasilany jest akumulatorem Li-Ion 14,4 V lub 18V, wyposażonym we wskaźnik naładowania. Dostępne pojemności akumulatora 14,4 V: 1,5 / 3,0 / 4,0 Ah zaś 18 V: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah. Tak szeroki zakres pojemności i wysoka gęstość zmagazynowanej energii pozwala fachowcom stawiać zarówno na maksymalnie obniżoną wagę (2.0 Ah), jak i na maksymalny czas pracy (np. 6.0Ah). Dodatkowo system 18V LXT zastosowany w skanerze, zapewnia konsumentom nie tylko największą kompatybilność akumulatorów, ale także niezawodne i wydajne narzędzia spośród wszystkich dostępnych na rynku. Obecnie bowiem jeden akumulator 18V jest kompatybilny z ponad 320+ maszynami firmy Makita! Warto też dodać, że DWD181 produkowany jest w systemie podwyższonej odporności na pył i wilgoć XPT i zarazem został objęty 3-letnią gwarancją producenta. Akumulatory objęte są 2-letnią gwarancją.

Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita
Autor: Makita

Akumulatorowy skaner do ścian DWD181ZJ można nabyć w wersji podstawowej w walizce systemowej MAKPAC bez akumulatorów i ładowarki.

Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita
Autor: Makita

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą na www.makita.pl. Zapraszamy również na Social Media firmy:

FB: https://www.facebook.com/makitapolska

IG: https://www.instagram.com/makita_polska/?hl=pl

Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita
Autor: Makita
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE