Akumulatorowy skaner Makita: zobacz, co kryje się w ścianie

2021-10-19 11:50 Materiał sponsorowany

Przed przystąpieniem do prac, gdy potrzebne są nowe otwory w ścianie, musimy sprawdzić czy nie ma w nich przewodu elektrycznego, instalacji grzewczej lub ważnych elementów metalowych. Wystarczy wtedy sięgnąć po nowoczesny detektor/skaner, aby uniknąć uszkodzeń i przykrych niespodzianek. Z takim właśnie przeznaczeniem Makita, japoński producent elektronarzędzi dla profesjonalistów, wprowadziła do swojej oferty akumulatorowy skaner do ścian DWD181ZJ.

Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita
Autor: Makita

Za pomocą detektora DWD181 Makita możemy wykrywać w betonie obiekty takie jak metal, przewody elektryczne, rury z tworzywa sztucznego i wiele innych. Mamy możliwość wykrywać 3 obiekty jednocześnie na podzielonym ekranie. Detektor DWD181 ma możliwość dostosowania trybu wykrywania w zależności od materiału powierzchni ściany. Do wyboru są:

  • tryb suchego betonu i tryb mokrego betonu – do wykrywania zbrojenia lub rur z tworzywa sztucznego;
  • tryb podziału do wykrywania drewnianej lub stalowej ramy za drewnem lub płytką k-g;
  • tryb widoku radaru do wykrywania obiektów złożonych, tj. pręty zbrojeniowe, ubytki w betonowym bloku lub ścianie z cegły.

Skaner charakteryzuje wysoka dokładność wykrywania, np. pręt zbrojeniowy o średnicy 10 mm lub większej w suchym betonie, na głębokości 180 mm. Rura z tworzywa w betonie: 100 mm, obiekty za płytami OSB lub płytami k/g: 80 mm. Dokładność wykrywania położenia środka obiektu to ±5 mm, głębokości obiektu ±5 mm, a minimalna odległość wykrywania pomiędzy 2 sąsiadującymi obiektami wynosi 40 mm.

Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita
Autor: Makita

Detektor DWD181ZJ Makita wyposażono w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,1" oraz w wygodny w obsłudze panel kontrolny. Wbudowane diody LED oświetlają obszar roboczy, a znacznik laserowy ułatwia skanowanie w osi poziomej. Skaner ma również rolki do przesuwania go po ścianie oraz sygnalizator dźwiękowy. Urządzenie daje nam możliwość ustawienia czasu uśpienia (10-240 s) i czasu automatycznego wyłączenia (1-10 min).

Detektor DWD181ZJ Makita zasilany jest akumulatorem Li-Ion 14,4 V lub 18V, wyposażonym we wskaźnik naładowania. Dostępne pojemności akumulatora 14,4 V: 1,5 / 3,0 / 4,0 Ah zaś 18 V: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah. Tak szeroki zakres pojemności i wysoka gęstość zmagazynowanej energii pozwala fachowcom stawiać zarówno na maksymalnie obniżoną wagę (2.0 Ah), jak i na maksymalny czas pracy (np. 6.0Ah). Dodatkowo system 18V LXT zastosowany w skanerze, zapewnia konsumentom nie tylko największą kompatybilność akumulatorów, ale także niezawodne i wydajne narzędzia spośród wszystkich dostępnych na rynku. Obecnie bowiem jeden akumulator 18V jest kompatybilny z ponad 320+ maszynami firmy Makita! Warto też dodać, że DWD181 produkowany jest w systemie podwyższonej odporności na pył i wilgoć XPT i zarazem został objęty 3-letnią gwarancją producenta. Akumulatory objęte są 2-letnią gwarancją.

Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita
Autor: Makita

Akumulatorowy skaner do ścian DWD181ZJ można nabyć w wersji podstawowej w walizce systemowej MAKPAC bez akumulatorów i ładowarki.

Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita
Autor: Makita

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą na www.makita.pl. Zapraszamy również na Social Media firmy:

FB: https://www.facebook.com/makitapolska

IG: https://www.instagram.com/makita_polska/?hl=pl

Akumulatorowy skaner DWD181ZJ Makita
Autor: Makita
Partnerzy