Syndrom chorego budynku: po czym go rozpoznać i jak się go pozbyć? [FILM]

2015-07-13 18:31
Syndrom chorego budynku
Autor: archiwum muratordom

Wokół okna dachowego pojawiły się zacieki, co doprowadziło do powstania pleśni na ścianach wokół okna dachowego. Jedynym sposobem na pozbycie się problemu była wymiana okna. Ekspert wyjaśnia, jak doszło do powstania syndromu chorego budynku. Przyglądamy sie również wymianie okna dachowego.

W tym odcinku wideo pokazujemy sposób na naprawę domu z syndromu chorego budynku. Objaw? Konieczna była wymiana okna dachowego, bo stare okno zgniło z wilgoci! Problemem związanym z jakością powietrza jest tak zwany syndrom chorego budynku - zjawisko występujące w budynkach użyteczności publicznej. Przebywające w nich osoby czują się bardzo źle bez wyraźnej i dającej się w prosty sposób zidentyfikować przyczyny, a symptomy szybko ustępują po opuszczeniu budynku.

Jak poprawić jakość powietrza we wnętrzach

Można stosować w tym celu rozmaite zabiegi, w różny sposób wpływające na zużycie energii i inaczej oddziałujące na środowisko. Jeśli chcemy korzystać z technologii wymagających dostarczenia energii, musimy pamiętać o tym, że należy ją oszczędzać. Dlatego wśród metod poprawiania jakości powietrza wentylacja jest dopiero na drugim miejscu. Najważniejsze jest kontrolowanie emisji zanieczyszczeń, bo nie wymaga zużywania energii, więc nic nie kosztuje, a dodatkowo ma korzystny wpływ na środowisko zewnętrzne. Od niego zawsze powinniśmy zaczynać.

Syndrom chorego budynku: wideo

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE