Nowoczesny dom z przeszkloną elewacją i dwustronnym kominkiem

2018-11-04 11:49
Murator Jasna przestrzeń - wariant I (M210a)
Autor: arch. Katarzyna Słupeczańska, projekt z kolekcji Muratora Projekt domu z użytkowym poddaszem Jasna przestrzeń - wariant I (M210a) o pow. użytkowej 134,5 m2

Murator M210a - Jasna przestrzeń - wariant I to elegancki, nieduży dom z użytkowym poddaszem, zaprojektowany z myślą o rodzinie, w której jeden z rodziców wykonuje wolny zawód i dużo pracuje w domu. Dla tej osoby jest przeznaczony doskonale doświetlony gabinet z widokiem na ogród, przylegający bezpośrednio do sypialni na poddaszu.

Spójrzmy jednak na cały projekt domu Muratora M210a - Jasna przestrzeń - wariant I. Elewacja frontowa wygląda bardzo stylowo, ale zachowawczo. Zdobią ją panele elewacyjne o wyglądzie kamienia i szary klinkier, które dobrze komponują się z dobraną kontrastowo grafitową dachówką. Nic nie zdradza tego, co ujrzymy na ścianie szczytowej. Jest ona niemal całkowicie przeszklona, a w jej centrum przebiega wysoki komin wykończony szarym klinkierem. Zewnętrzne palenisko będzie atrakcją nie tylko w letnie, lecz także w chłodniejsze jesienne wieczory, zwłaszcza że do domu przylega taras o powierzchni ponad 30 m2, na którym mogą się odbywać biesiady.

Projekt M210a Jasna przestrzeń - wariant I widok od frontu
Autor: arch. Katarzyna Słupeczańska, projekt z kolekcji Muratora Projekt M210a Jasna przestrzeń - wariant I widok od frontu Link: Murator M210a - Jasna przestrzeń - wariant I

Otwarta i jasna strefa dzienna

Strefa wejścia została umieszczona w podcieniu, z którego można suchą stopą pod szerokim okapem przejść bezpośrednio na taras.  Otwarta strefa dzienna zrobi wrażenie na każdym gościu odwiedzającym ten dom – jest bardzo przestronna, doskonale doświetlona wielkimi przeszkleniami. Na taras można wyjść bezpośrednio zarówno z części wypoczynkowej, jak i z jadalni. W centrum salonu znajduje się kominek, który wystarczy wykończyć w ciekawy sposób, aby stał się główną ozdobą wnętrza. Oryginalna konstrukcja otwartych schodów zabiegowych znajdująca się w narożniku strefy dziennej może być jego drugą atrakcją. Do salonu przylega kuchnia z niewielką, ale funkcjonalną spiżarnią.

Zdaniem projektanta

Autor: arch. Katarzyna Słupeczańska, projekt z kolekcji Muratora

Projekt M210a Jasna przestrzeń - wariant I

Nowoczesna architektura dostępna dla każdego

Projektując ten dom starałam się udowodnić, że nie prawdą jest jakoby nowoczesna architektura była zarezerwowana tylko dla superodważnych i bardzo majętnych inwestorów.

Z tą myślą powstała seria domów M210, a wśród nich M210a. Klasyczna bryła o dwuspadowym dachu ma nowoczesny wygląd dzięki przeszkleniu ściany szczytowej i zastosowaniu nowoczesnych materiałów elewacyjnych. Nie przypadkiem dom nazywa się JASNA PRZESTRZEŃ – przeszklenie ściany szczytowej nie tylko otwiera widok na okolicę, ale przede wszystkim doskonale doświetla wnętrze budynku. Dzięki dużym oknom możemy obcować z naturą nie wychodząc z domu. W ten sposób zyskujemy bardzo dobrze doświetloną strefę dzienną, na którą składa się salon z niezabudowanymi, reprezentacyjnymi schodami i częściowo otwartą kuchnią. Natomiast na piętrze otrzymujemy imponujące doświetlenie sypialni rodziców oraz przylegającego do niej gabinetu. Pozostałe dwie sypialnie na poddaszu, doświetlone są zarówno oknami szczytowymi jak i połaciowymi dzięki czemu również są wystarczająco nasłonecznione.

mówi autorka projektu: arch. Katarzyna Słupeczańska

Sprawdź szczegóły projektu: M210a Jasna Przetrzeń - wariant I >>>

 Rzut poddasza
Autor: arch. Katarzyna Słupeczańska, projekt z kolekcji Muratora Rzut poddasza 71,2 m² Link: Murator M210a - Jasna przestrzeń - wariant I

Atuty projektu:

  • Elewacja ogrodowa z imponującym przeszkleniem
  • Centralnie położony komin umożliwiający instalację kominka w salonie i na tarasie
  • Wielka strefa dzienna, ktorej ozdobą mogą być okna tarasowe, kominek i schody
  • Gabinet  na poddaszu obok sypialni

Wygodne poddasze domu

Poddasze tego domu także zostało zaprojektowane w sposób przemyślany. Przestronna sypialnia małżeńska i przylegający do niej gabinet mają przeszklone ściany szczytowe. Przynależy do nich osobna łazienka z prysznicem. Taka lokalizacja gabinetu zapewni komfortowe warunki pracy. Garderoba z kolei znajduje się na korytarzu i jest wspólna dla wszystkich domowników, podobnie jak większa łazienka z wanną. Wszystkie pomieszczenia na poddaszu mają dopływ naturalnego światła przez okna w ścianach szczytowych lub w dachu.

Kolekcja projektów domów parterowych – wybierz projekt dla siebie

Trendy w projektowaniu domów – zobacz kolekcję nowości projektowych

Przytulna sypialnia - zainspiruj się wnętrzami domów z Kolekcji Muratora

Szukasz projektu domu?
Ramka polecamy Projekty Muratora

Autor: Redakcja

Od ponad 20 lat pomagamy spełniać marzenia o własnym domu. Dołącz do grona 155 000 zadowolonych Klientów.
W naszej Kolekcji znajdziesz ponad 1600 projektów gotowych domów dopasowanych do różnych potrzeb inwestorów. Zespół architektów Muratora pomoże w dobraniu projektu odpowiedniego do Twoich oczekiwań, wymiarów działki i jej usytuowania względem stron świata. Wraz z projektem otrzymasz także pakiet dodatków i ofert specjalnych, dzięki którym zaoszczędzisz na koszcie budowy.
Wykonujemy także projekty na indywidualne zamówienie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE