Czytelny podział wnętrz
Plan domu w kształcie litery T sprzyja czytelnemu podziałowi funkcjonalnemu wnętrza i dobremu oświetleniu wszystkich pomieszczeń. Garaż i pomieszczenia gospodarcze zajmują wysunięte frontowe skrzydło.
W głównej bryle, na parterze, mieści się otwarta przestrzeń dzienna – pokój z kominkiem, kuchnia, jadalnia i hol. Połączone pomieszczenia dzielą się światłem, które dociera tu z trzech stron. Charakterystyczne wysokie i pionowe okna doskonale oświetlają wnętrze. Są przy tym wygodne (w odróżnieniu od portfenetrów nie sięgają do podłogi, jest więc miejsce na zainstalowanie grzejników).
Korzyści wynikające z prostego T-kształtnego planu można też docenić na poddaszu. Tu wszystkie trzy sypialnie oświetlone są zwykłymi oknami umieszczonymi w ścianach szczytowych. Udało się połączyć niepowtarzalny klimat pokoi na poddaszu (przytulne skosy) z wygodą dużych okien, przez które można wyglądać. Okna połaciowe mogą dodatkowo oświetlać poddasze, ale można też się bez nich obejść.
Obejrzyj różne warianty projektu domu Konkursowy
Dom efektowny z zewnątrz
Efektowny wygląd nadaje domowi charakterystyczne wykończenie elewacji naturalnymi, pięknie zestawionymi materiałami. Drewniane deski zdobią fragmenty ścian poddasza, cegły zaznaczają cokoły i słupy. Dodaje to elewacji ciepła i pozwala na rozmaite zestawienia kolorystyczne: drewno można przecież malować, a odcieni cegieł klinkierowych czy elewacyjnych jest wiele do wyboru. Funkcjonalny plan, prosta, spokojna bryła i tradycyjne wykończenie – to połączenie zalet sprawia, że dom nie tylko jest wygodny i nowoczesny, ale ma własny styl.