Ogród z altaną - jak ciekawie zaaranżować altanę?

2021-05-10 14:43
Altana ogrodowa
Autor: GettyImages Przy wejściu do altany mozna posadzić na przykład pnące róże

Ogród z altaną zaprasza do odpoczynku. Altana ogrodowa to miejsce, w którym można odpocząć czy spożywać posiłki nawet gdy pogoda jest brzydka. Gdy altanę obsadzimy roślinami powstanie urokliwe miejsce wypoczynku. Jak zaaranżować altaną? Altana w ogrodzie aranżacje.

Altana w ogrodzie w upalne dni da upragniony cień, a gdy pada – osłoni przed deszczem. Konstrukcja altany może być prosta: cztery słupy i oparty na nich dach, pod którym ustawimy meble ogrodowe – stół, krzesła, ławy. Podłoga w altanie może być drewniana, betonowa, wykończoną płytkami albo z nawierzchni utwardzonej (jak ścieżki w ogrodzie). Wzbogaceniem konstrukcji altany jest umieszczenie między słupkami kratek tworzących ażurowe ściany oraz zabudowanie ich dolnej części.

Zobacz w galerii zdjęć, jak ciekawie zaaranżować altanę.

Budując altanę warto dobrać kolor drewna i zadaszenie do elewacji domu i pokrycia dachu. Jeśli chcemy z altany korzystać nie tylko w ciepłe dni, możemy postawić solidny pawilon z oszklonymi oknami i drzwiami zamykającymi wejście. Altana może być zbudowana na planie kwadratu, koła lub wieloboku. Wyznaczając jej lokalizację w ogrodzie, pamiętajmy, że powinien się z niej rozciągać interesujący widok na ogród i okolicę. Jeśli natomiast umieścimy ją przy granicy z sąsiednią działką, dobrze jest osłonić ją od tej strony wysoką, zwartą zielenią.

Zobacz wideo: Jak ciekawie zaaranżować ogrodową altanę

mat. wideo: TVN Meteo/x-news

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie