Ogród z altaną - jak ciekawie zaaranżować altanę?

2021-05-10 14:43

Ogród z altaną zaprasza do odpoczynku. Altana ogrodowa to miejsce, w którym można odpocząć czy spożywać posiłki nawet gdy pogoda jest brzydka. Gdy altanę obsadzimy roślinami powstanie urokliwe miejsce wypoczynku. Jak zaaranżować altaną? Altana w ogrodzie aranżacje.

Altana ogrodowa
Autor: GettyImages Przy wejściu do altany mozna posadzić na przykład pnące róże

Altana w ogrodzie w upalne dni da upragniony cień, a gdy pada – osłoni przed deszczem. Konstrukcja altany może być prosta: cztery słupy i oparty na nich dach, pod którym ustawimy meble ogrodowe – stół, krzesła, ławy. Podłoga w altanie może być drewniana, betonowa, wykończoną płytkami albo z nawierzchni utwardzonej (jak ścieżki w ogrodzie). Wzbogaceniem konstrukcji altany jest umieszczenie między słupkami kratek tworzących ażurowe ściany oraz zabudowanie ich dolnej części.

Zobacz w galerii zdjęć, jak ciekawie zaaranżować altanę.

Budując altanę warto dobrać kolor drewna i zadaszenie do elewacji domu i pokrycia dachu. Jeśli chcemy z altany korzystać nie tylko w ciepłe dni, możemy postawić solidny pawilon z oszklonymi oknami i drzwiami zamykającymi wejście. Altana może być zbudowana na planie kwadratu, koła lub wieloboku. Wyznaczając jej lokalizację w ogrodzie, pamiętajmy, że powinien się z niej rozciągać interesujący widok na ogród i okolicę. Jeśli natomiast umieścimy ją przy granicy z sąsiednią działką, dobrze jest osłonić ją od tej strony wysoką, zwartą zielenią.

Zobacz wideo: Jak ciekawie zaaranżować ogrodową altanę

mat. wideo: TVN Meteo/x-news

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie