Tulipany w doniczkach - zdjęcia

2018-03-05 14:41

Tulipany to bardzo popularne wiosenne kwiaty. Tulipany ubarwiają ogrody, a tulipany w doniczkach zdobią nasze mieszkania, balkony i tarasy. Jak może wyglądać wiosna na balkonie i tarasie?

Tulipany to kwiaty cebulowe kwitnące wiosną. Sadzimy je na rabatach w ogrodach jesienią. Tulipany znakomicie nadają się także do uprawy w donicach i pojemnikach. Chętnie ozdabiamy nimi balkony i tarasy. Do uprawy w doniczkach najlepiej wybrać niskie bądź średnio wysokie odmiany tulipanów.

Jak sadzić tulipany w donicach

Cebule tulipanów w donicach sadzimy gęściej niż na rabacie – dzięki temu uzyskamy zwarty kwiatowy bukiet w donicy. W jednej donicy najlepiej posadzić jedną odmianę tulipanów. Ustawiając obok siebie w dowolnej konfiguracji donice z tulipanami różnych odmian – a co za tym idzie różnych kolorów i kształtów kwiatów, kwitnących w różnych terminach – otrzymamy oryginalną tulipanową kompozycję.Obejrzyj na zdjęciach jak prezentują się kwitnące tulipany w donicach.

Tulipany po przekwitnięciu - ogławianie tulipanów
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE