Taras jako łącznik między domem a ogrodem

2021-10-11 12:29 Materiał sponsorowany
Bruk bet taras płyty
Autor: Bruk-Bet Nowoczesne i trwałe płyty i kostki brukowe doskonale sprawdzają się zarówno w aranżacji tarasu, jak i ścieżek ogrodowych

Nie wyobrażamy sobie domu bez tarasu. Możliwość biesiadowania z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu na ładnie zaaranżowanym tarasie to jedna z przyjemności, dla których buduje się własny dom. Zobaczmy, jak można go wykończyć.

Taras to obecnie nie mała powierzchni w kąciku domu, lecz rozległa płaszczyzna wypoczynkowa pięknie wkomponowana w ogród. W wielu projektach taras otacza dom z kilku stron. Stanowi ważne dopełnienie elewacji ogrodowej. Jej rola estetyczna jest często ważniejsza niż elewacji frontowej. Przyjęcie na tarasie to sposób na ugoszczenie rodziny i przyjaciół.

Taras można pięknie zakomponować, tak żeby stanowił łącznik między domem a ogrodem. Zwykle jest nieco wyniesiony ponad poziom gruntu, ale szczególnie atrakcyjnie będzie wyglądać taras połączony kaskadą stopni z niżej położonym ogrodem. Wielu inwestorów specjalnie podnosi dom, żeby mieć piękny widok z tarasu na ogród i dalej na okolicę.

Bruk bet taras
Autor: Bruk-Bet Estetyka tarasu w dużym stopniu zależy od jego wykończenia, np. od szerokości fug i materiału, jakim są wypełnione. Płyty zwykle układa się rzędowo, ale można też łączyć elementy różnej wielkości, tworząc geometryczne wzory.

Płyty tarasowe o różnych formatach

Producenci płyt tarasowych podążają za tymi trendami. Oferują atrakcyjne kolekcje betonowych elementów ogrodowych, z których można wykonać kompleksowe kompozycje. W ich skład wchodzą płyty tarasowe o kilku formatach, np. 80 x 40, 60 x 60, 45 x 45, 29,2 x 29,2 cm, które można układać na wiele sposobów, co już pozwala tworzyć atrakcyjne nawierzchnie. Do tego dochodzą stopnie schodowe, elementy na obrzeża, pionowe palisady, z których można tworzyć murki. W ofercie firmy BRUK-BET znajdziemy stopnie blokowe Novator – na schody, różnorodne obrzeża, palisady Abakus, z których można tworzyć pionowe ściany w ogrodzie. Bardzo atrakcyjne są wielkie (160 x 100 cm) płyty podestowe do budowy niezwykle oryginalnych schodów lewitujących jako przedłużenie tarasu lub zejście po skarpie. Te wszystkie elementy mają różne, ale kompatybilne wykończenia, które pozwalają dopasować je do siebie. Jeśli ktoś lubi kompozycje z identycznie wyglądających elementów, może na przykład wykorzystać płyty tarasowe, bloki schodowe i palisady Trawertyn.

Bruk bet taras
Autor: Bruk-Bet Producenci betonowych kształtek brukowych oferują elementy uzupełniające, takie jak palisady, krawężniki czy murki – dobrane kolorystyką i stylem. Daje to możliwość harmonijnej aranżacji tarasu i ogrodu

Płyty tarasowe o atrakcyjnej powierzchni

Producenci betonowych elementów ogrodowych przykładają wielką wagę do estetyki. Płyty tarasowe i elementy uzupełniające mają pięknie wykończoną powierzchnię, a także są zabezpieczone powłokami ochronnymi, dzięki którym długo zachowają ładny wygląd. Kolekcje płyt tarasowych, bloków schodowych, obrzeży, palisad są wykańczane w różnym stylu.

Warto zwrócić uwagę na nowoczesną w stylu kolekcję Maestro Vivo Poleryt firmy BRUK-BET z kruszywami szlachetnymi na wierzchu. Elementy te wyglądem nawiązują do granitu lub… znów modnego lastryka. W kolekcji Romantica z kolei są płyty, np. z nawierzchniami Metalic Color, które będą się świetnie komponować z posadzkami we wnętrzach wykończonymi gresem. Tak wykończony taras będzie stanowił spójny łącznik między domem a ogrodem.

Płytki
Autor: Bruk-Bet Płyty tarasowe imitujące deski

Dla miłośników bardziej tradycyjnego, nawet rustykalnego stylu firma BRUK-BET przygotowała płyty Deska Ogrodowa imitujące deski. Wiernie oddają wygląd naturalnych materiałów, a przy tym nie wymagają ciągłej konserwacji jak w przypadku drewna na tarasie. Kolekcja Kamień Ciosany to imitacja odłupywanych płyt z piaskowca. Dzięki zabezpieczeniu powierzchni elementy będą znacznie łatwiejsza do pielęgnacji niż kamień naturalny.

Bruk bet taras
Autor: Bruk-Bet Płyty podestowe jako przedłużenie tarasu i zejście do ogrodu

Płyty wielkoformatowe

W kompozycjach tarasowych doskonale wyglądają płyty dużych rozmiarów. Moda na wielkie formaty wyszła z wnętrz także do ogrodu. Kiedyś najpopularniejsze były płytki o wymiarach 30 x 30 cm, obecnie najbardziej poszukiwane formaty to 60 x 60 lub 80 x 40 cm. W ofercie firmy BRUK-BET takie rozmiary mają płyty z kolekcji Maestro Vivo Poleryt i Romantica. W kolekcjach Trawertyn lub Kwarcyt są nie tylko kwadratowe płyty 60 x 60 cm, lecz także 90 x 60, a nawet 90 x 120 cm.

Zastosowanie tak wielkich elementów na tarasie zmienia jego wygląd, nadaje mu szlachetny charakter. Wielkie płyty tarasowe o atrakcyjnie wykończonej nawierzchni i zabezpieczone przed wpływem czynników atmosferycznych sprawiają, że kompozycja tarasu dorównuje wykończeniu posadzki w salonie lub otwartej przestrzeni na parterze. Wraz z nimi stanowi wizytówkę domu.

Bruk bet taras
Autor: Bruk-Bet Płyty tarasowe wielkoformatowe o regularnym kształcie dobrze komponują się ze stylem klasycznym, jak i nowoczesną architekturą

Projekt za 1 zł

Firma BRUK-BET oferuje usługę projektową „za 1 zł”, w której ramach za złotówkę można otrzymać projekt zagospodarowania całego otoczenia domu. Obejmuje ona też specjalny pakiet “Taras”, dzięki czemu można uzyskać profesjonalnie skomponowaną aranżację tego fragmentu naszej posesji. W pakiecie jest szczegółowy rysunek dla wykonawcy i specyfikacja potrzebnych materiałów, co pozwoli uniknąć zbędnych wydatków na niepotrzebne elementy. Warto podkreślić, że w projektach są wykorzystywane tylko produkty z kolekcji Prestige.

Bruk bet taras
Autor: Bruk-Bet Płyty Trawertyn to estetyczna, wytrzymała i odporna nawierzchnia tarasu
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE