Miniaturowa odmiana budlei doskonała do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach

2011-09-13 2:00 Szkółka Roślin Hajdrowscy

Miniaturowa odmiana budlei charakteryzuje sie zwartym pokrojem, a dorasta do 80 cm wysokości. Kwitnie obficie od czerwca aż do pierwszych przymrozków.

Budleja BLUE CHIP® obficie kwitnie bardzo na fioletowo-niebiesko, od czerwca aż do pierwszych mrozów, liście koloru srebrzysto-zielonego doskonale podkreślają barwę kwiatów.
Zwyczajowa nazwa budlei − motyli krzew − jest jak najbardziej uzasadniona w przypadku tej odmiany, gdyż przyjemnym zapachem kwiatów i dużą ilością wytwarzanego nektaru przyciąga wiele motyli, czyniąc ja bardzo atrakcyjną w ogrodzie.
Została wyhodowana przez doktora D. Wernera z North Carolina State University w USA. Do swoich prac wykorzystał gatunki: Buddleja davidii, Buddleja lindleyana i Buddleja globosa. Nowa odmiana jest odporna na mróz i suszę, nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Jeśli przytniemy starsze pędy - szczególnie dotyczy to roślin posadzonych do donic -  to jesienią roślina będzie kwitła równie atrakcyjnie, jak latem. Ponadto doskonale nadaje się zarówno do dużych, jak i małych ogrodów. Świetnie prezentuje się jako roślina okrywowa, zwłaszcza na skarpach, stanowiąc bardzo ciekawą propozycję dla architektów krajobrazu i rynku ogrodniczego.
Buddleja Blue Chip®została wyróżniona prestiżowymi nagrodami: złotymi medalami międzynarodowych targów: Plantarium 2009 (Holandia) i Salon du Vegetal 2010 (Francja).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Anonymous
|

Jakie ma wymagania co do światła, czy pod brzózką będzie równie pięknie rosła?

Anonymous
|

na jakim może byc posadzona? jakie ma wymagania glebowe i opiekuńcze, czy pod drzewem owocowym również będzie mieć dobre warunki?