Bakopa – piękne kwiaty balkonowe. Odmiany bakopy z serii SuteraNova

2014-05-06 13:48 Opracowanie: Na podstawie materiałów firmy PLANTPOL
Bakopa
Autor: GettyImages

Bacopa to obficie kwitnąca roślina o zwisających pędach, znakomita do sadzenia na balkonach i tarasach. Rośliny bakopy z serii SuteraNova mają większe kwiaty niż odmiany tradycyjne i do tego nie tylko w białym kolorze. Kwiaty balkonowe: piękne odmiany bakopy.

Bakopa to popularna roślina balkonowa, z roku na rok zyskująca coraz więcej zwolenników. Dzięki zwisającemu pokrojowi znakomicie prezentuje się zarówno w wiszących pojemnikach, jak i skrzynkach balkonowych. Drobne ciemnozielone i liczne liście bakopy pięknie kontrastują z delikatnymi kwiatami, które w zależności od odmiany są białe, różowe lub niebieskie. W sprzedaży dostępne są także odmiany bakopy o kwiatach pełnych.Bakopa to doskonale nadaje się do tworzenia kompozycji z innymi roślinami balkonowymi, a także do sadzenia pojedynczo.

Odmiany bakopy z serii SuteraNova

Seria SuteraNova oferowana przez grupę Proven Winners to jedna z nowszych serii bakopy. Rośliny z serii SuteraNova charakteryzują się jędrnymi i mocnymi łodygami oraz bardzo obfitym kwitnieniem od wiosny do jesieni. W porównaniu z tradycyjnymi odmianami, bakopy z serii SuteraNova mają znacznie większe kwiaty w ciekawej kolorystyce (nie tylko białej). Polecane są na stanowiska półcieniste.

  • Bakopa SuteraNova® ‘Big Pink Improved’ – atrakcyjna odmiana o bardzo dużych kwiatach w różowym kolorze
  • Bakopa SuteraNova® ‘Big White’ – odmiana wczesna o bardzo dużych białych kwiatach
  • Bakopa SuteraNova® ‘Everest Blue’ – odmiana o wyjątkowo dużych kwiatach niebieskiego koloru
  • Bakopa SuteraNova® ‘Everest Pink’ – odmiana o różowych kwiatach
  • Bakopa SuteraNova® ‘Everest White’ – odmiana o bardzo dużych kwiatach białego koloru
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE